Директор ДП «Санаторій «Моршинський» виконав вимогу «Ні корупції!» про доступ до інформації

Офіс Омбудсмана задовольнив скаргу "Ні корупції!".

Так, за результатами відкритого провадження Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини директор державного підприємства «Санаторій «Моршинський» Віктор Безруков таки змушений був надіслати «Ні корупції!» копію своєї паперової декларації за 2015 рік, хоча раніше заявляв, що зробить це лише в обмін на довідку з психлікарні.

Копія декларації про майно і доходи, а також відповідь Представника Омбудсмана є у розпорядженні «Ні корупції!».

Згідно з документом, статки і майно директора ДП за 2015 рік суттєво не змінилися у порівнянні із 2016 роком (нагадаємо, «Ні корупції!» вже аналізував е-декларацію Безрукова за 2016 рік – ред.)

Однак є цікавий нюанс. Згідно з декларацією за 2016 рік, дружина Безрукова продала рухомого майна на суму 48 тисяч гривень. А згідно з декларацією за 2015 рік, яка опинилась у розпорядженні «Ні корупції!», у неї було авто Тойота Прадо, об’ємом 4 000 куб. см, 2005 року випуску. Якщо, проаналізувати середню вартість продажу подібних авто на спеціалізованих сайтах, то виходить, що дружина директора ДП продала машину фактично за копійки.

Як повідомляв «Ні корупції!», на торішній запит про доступ до інформації директор Державного підприємства «Санаторій «Моршинський Віктор Безруков категорично відмовився оприлюднювати свої доходи і статки.

При цьому письмово пообіцяв надати копію своєї декларації про майно і доходи за 2015 рік лише після того, як запитувач гарантуватиме йому особисту безпеку та безпеку його родини.

Крім того, Безруков вимагав, аби запитувач надіслав на адресу ДП «Санаторій «Моршинський» свої особисті дані, копію паспорту, адресу фактичного місця проживання, контактні номери телефонів, а також довідки про непричетність до кримінальних злочинів запитувача і членів його родини та довідку з психіатричної лікарні про стан здоров’я запитувача.

У відповідь на наступний запит «Ні корупції!» про оприлюднення розміру своєї заробітної плати за 2016 рік з розбивкою на оклад, премії, матеріальні допомоги, надбавки і доплати Безруков пообіцяв розповісти про свої доходи на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), а оприлюднювати їх на інформаційний запит відмовився.

Що, по суті, було неповною відповіддю, оскільки у декларації мав би зазначатися лише загальний дохід декларанта з місця роботи без розбивки на оклад, премії, надбавки тощо.

На такі дії директора ДП «Санаторій «Моршинський» «Ні корупції!» направив скаргу Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини. Своєю чергою, Представник Омбуцмана відкривав провадження з даного питання.

Читайте також ПРИЧИНА ОБМІНУ ДЕКЛАРАЦІЇ НА ДОВІДКУ З ПСИХЛІКАРНІ – 12 ЗЕМЕЛЬНИХ НАДІЛІВ У «ВІЧНОГО» ПОСАДОВЦЯ?