ЧАЕС дала 42 мільйони на будівництво резервної котельні нового Конфаймента за таємними цінами

ДСП «Чорнобильська АЕС» 27 квітня за результатами тендеру замовило ТОВ «ЮТЕМ-Інжиніринг» будівництво резервної електричної котельні для забезпечення теплопостачання Нового Безпечного Конфаймента (НБК) за 42,48 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», інформують "Наші гроші".

До середини 2018 року мають виконати проектування, поставку обладнання та будівництво котельні. Із загальної суми на обладнання піде 25,13 млн грн. (перелік із цінами наведено у таблиці нижче), на будівельні роботи – 15,71 млн грн., на проектні роботи – 1,59 млн грн., на експертизу – 39 тис грн., на авторський нагляд – 15 тис грн.

Ціни будівельних матеріалів та окремих складових комплектів обладнання не були опубліковані, тому їх неможливо порівняти з ринковими цінами на предмет завищення.

Переможець планує залучити субпідрядниками ТОВ «Західелектромонтаж» (27%), корпорацію «Укртрансбуд» (10%) і ПрАТ «Енергопромінвест» (10%).

Гарантійний строк якості робіт становить рік, а експлуатації об’єкту – десять років.

Цьогоріч передбачено фінансування в розмірі 31,50 млн грн., решта – у наступному році.

Ціна угоди на 0,1% нижча від очікуваної вартості в 42,53 млн грн.

Єдиним конкурентом було ТОВ «БК «Укрбудмонтаж», причому обидві учасники жодного разу не знижували ціни під час аукціону.

«ЮТЕМ-Інжиніринг» з Київщини належить столичному ТОВ «Будівельно-монтажне управління Укртрансбуд» Ігоря Рудницького і Дмитра Стрілецького.

Рудницький також володіє ПП «Проммеханізація» одноосібно, а Стрілецький – ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Енергобудпроект» з Антоном Подкопаєвим, Анатолієм Гусєвим та Андрієм Уйвовим. Останній очолює ДП «Український проектний та конструкторсько-технологічний інститут «Атоменергобудпроект» Міненерговугілля.

Раніше засновником переможця було ПАТ «Південтеплоенергомонтаж», основними власниками якого є Андрій Стальний, Олександр Снігур та Валерій Коваль. До минулого року міноритарним акціонером також був В’ячеслав Супруненко, колишній зять екс-мера Києва Леоніда Черновецького.

«ЮТЕМ-Інжиніринг» фігурував у акті ревізії ДФІ щодо фінансово-господарської діяльності «Енергоатому», яка виявила завищення вартості виконаних робіт на 4,69 млн грн., та у відповідному кримінальному провадженні.

Усього з 2009 року фірма виграла тендерів на 232,03 млн грн., з яких 152,81 млн грн. – у системі «Енергоатома».

Засновниками «БК «Укрбудмонтаж» є ТОВ «КУА «Інститут портфельних інвестицій» та Наталія Микитась – дружина Максима Микитася, екс-депутата Київської міської ради від партії УДАР «Віталія Кличка». Із 2010 року він є президентом державної будівельної корпорації «Укрбуд».

Як повідомляв "Ні корупції!", син директора ДСП «Чорнобильська атомна електростанція» Пилип Грамоткін працював в двох фірмах, які отримали коштовні підряди атомної станції на вивіз металобрухту. Також замовлення від станції отримували фірми тестя Ігоря Грамоткіна та його колишнього бізнес-партнера.

Читайте також ЧАЕС ЗАМОВИЛА РЕКОНСТРУКЦІЮ ОФІСУ ЗА 20 МІЛЬЙОНІВ У ФІРМИ, З ЯКОЮ РАНІШЕ СУДИЛАСЯ