Усов: Засудження всієї камарильї, шайки, банди Януковича – це не завершена справа, її треба довести до кінця

Дуже важливо, що суд за звинуваченням екс-президента-втікача Віктора Януковича у державній зраді таки розпочався.

Про це заявив народний депутат України (БПП) Костянтин Усов в ефірі програми «Ваша Свобода».

«Януковича захищають досить дорогі, фахові, маніпулятивні захисники. Їхня лінія захисту – спроба все перетворити на політичний процес. Таке обвинувачення, як обвинувачення у вчинені держзради, немає політичного забарвлення. Держзрада – це злочин проти державної безпеки та оборони України, особливо небезпечне суспільне діяння, яке може каратися довічним позбавленням волі.

У нас було всього два шляхи. Або, враховуючи ганебну втечу Януковича до Російської Федерації, взагалі не проводити суд над ним, або проводити, відповідно до Кримінально-процесуального кодексу, заочне розслідування, коли особа понад шість місяців переховувалася від органів досудового розслідування. Насправді це мало початися ще тоді, коли ГПУ очолював Махніцький, потім – Ярема, потім – Шокін», - сказав нардеп.

За словами Усова, є багато людей, які мають понести покарання, серед тих, хто втік за межі України. Є також і ті, які належали до цього угруповання і досі відіграють певну роль у політичному житті України. 

«Вони сподіваються, що держава Україна не зможе довести, відправити правосуддя в цій справі до кінця. Ми зможемо. Є політична воля, є потенціал, є юридична позиція», - запевнив Усов.

«Що ж до безпеки Януковича, то українські спецслужби, українські правоохоронні органи готові хоч завтра зустріти колишнього президента чи в «Борисполі», чи в «Жулянах», куди йому буде зручно прилетіти – у нього є достатньо транспортних засобів приватних. Ми його захистимо від будь-яких загроз. Все у нього буде добре. Він і так має завдяки українській демократії, українській правовій системі безліч можливостей ефективно захищати свою позицію у суді, а ще й особисто зможе це зробити», - підсумував нардеп.