Ректори одеських вишів задекларували чимало квартир, готівки й елітних авто

Перевірка декларацій керівників вищих навчальних закладів (з цього року вони також зобов’язані звітувати про свої доходи) свідчить,  що українська освіта живе не так уже й бідно, принаймні ті, хто очолює виші.

Так, ректор Одеського національного університету імені Мечникова Ігор Коваль, який очолює найстаріший у місті виш із 2010 року, забезпечений житлом і дорогим позашляховиком.

Також він задекларував чимало нерухомості членів родини.

Ігор Коваль. Фото з відкритих джерел

Згідно з е-декларацією, родина Ковалів володіє квартирою на 216,6 квадратних метрів, ще однією квартирою на 31,1 квадратів, земельною ділянкою площею 599 квадратних метрів на березі Тилігульського лиману. Є житло і в дітей ректора ОНУ – дві квартири в Одесі, кожна понад 80 квадратних метрів.

Крім того, Ігор Коваль у 2012 році придбав елітний позашляховик, виклавши тоді за нього більше півмільйона гривень.

Зараз автівка вартує більше 25 тисяч доларів США.

При цьому річна зарплатня ректора ОНУ становить трохи більше 250 тисяч гривень, тобто близько 21 тисячі гривень на місяць. Також він отримав приблизно 80 тисяч, працюючи за сумісництвом, і близько 115 тисяч гривень пенсії. Заробітки дружини набагато скромніші – всього 40,5 тисяч гривень за весь рік.

Банківських вкладів, якщо вірити декларації, родина Ковалів не має. А ось готівкою ректор одеського вишу зберігає 70 тисяч гривень і 5 тисяч доларів.

Фото з відкритих джерел

Не бідує й колега Ігоря Коваля ректор Одеського національного політехнічного університету Геннадій Оборський, який очолив виш у 2010 році і в цьому ж році був обраний у депутати Одеської міської ради від «Партії регіонів».

Так, за ним числиться три квартири на 91,2, 42 і 29,1 квадратних метрів, причому одну з квартир він придбав у 2016 році, не вказавши, за яку суму. Крім того, він володіє земельною ділянкою на 800 квадратних метрів під Одесою.

У минулому році Оборський також придбав позашляховик. Причому, наразі ринкова ціна не збігається із тією, що ректор ОНПУ вказав у декларації. Автівка вартує дорожче.

А зарплатня за рік очільника вишу складає більше 335 тисяч гривень, тобто майже 28 тисяч гривень на місяць. Крім того, він отримав пенсію в розмірі приблизно 120 тисяч гривень. Але приховав доходи своєї дружини.

Фото з відкритих джерел

Забезпечений квадратними метрами й елітною автівкою і ректор ще одного одеського вишу Одеського державного екологічного університету Сергій Степаненко, який працює на цій посаді з 2001 року. Так, за ним дві квартири на 37,6 і 131,4 квадратів, дружина володіє квартирою площею 38,1 квадратний метр. Крім того, у Степаненка є земельна ділянка на 500 квадратів в Одеській області.

Ректор їздить на позашляховику, вартість якого наразі близько 10 тисяч доларів США.

При цьому зарплатня Степаненка за рік склала менше 195 тисяч гривень, тобто близько 16 тисяч гривень на місяць. Також він отримав більше 72 тисяч гривень пенсії і приблизно 115 тисяч гривень процентів від вкладів у банках. Дружина ректора заробила за рік майже 47 тисяч гривень, а також отримала 26,5 тисяч гривень пенсії.

У банках Степаненко зберігає як гривні, так і валюту. Так, загалом у ректора в різних банках є вклади на понад мільйон гривень, також на 16 тисяч доларів США і 16 тисяч євро.