Помічник нардепа, який погорів на хабарі у 140 тисяч, підписав угоду зі слідством

Військова прокуратура Західного регіону України оперативно провела досудове розслідування у кримінальному провадженні за обвинуваченням помічника-консультанта народного депутата України Петра Яремчука у вчиненні кримінального порушення, передбаченого ч.2 ст. 369-2 ККУ, і за місяць передала справу до суду.

Причина такого оперативного розслідування – підписання угоди між прокурором і обвинувачуваним про визнання винуватості.

Про це «Ні корупції!» стало відомо з відповіді на запит про доступ до інформації від начальника секретаріату військової прокуратури Західного регіону А.Ройка.

«30 січня 2017 року обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості стосовно Яремчука П.В. скеровано до Франківського районного суду м.Львова для розгляду по суті», - йдеться у відповіді військової прокуратури.

Додамо, що ч.2 ст. 369-2 ККУ «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди» передбачає покарання у вигляді штрафу від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Таким чином, можна припустити, що Петро Яремчук, якого затримали на отриманні хабара у розмір 140 тисяч доларів, цілком може відбутися штрафом.

Як повідомляв «Ні корупції!», у січні головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив про затримання за вимагання та отримання хабара помічника нардепа. Хабар помічник-консультант вимагав від приватного підприємця за «не створення перешкод при будівництві багатоквартирного житлового будинку для того, щоб не направляти депутатських запитів до правоохоронних та контролюючих органів».

Момент затримання П.Яремчука

ZAXID.NET після затримання повідомив, обвинувачений 39-річний Петро Яремчук є помічником-консультантом народного депутата від «Народного фронту» Юрія Савчука. Раніше Яремчук працював помічником-консультантом нардепів з «Народного фронту» Павла Пинзеника і Віктора Романюка.

За даними апарату Верховної Ради, Петро Яремчук був одним із чотирьох помічників-консультантів Савчука, що працюють на постійній основі за трудовим договором. За словами одного з наших співрозмовників з «Народного фронту», Петро Яремчук офіційно працює помічником депутата Юрія Савчука лише з 26 грудня.

"39-річний Петро Яремчук уже понад 10 років працює з народними депутатами. За даними сайту «Посіпаки», що відстежує діяльність помічників народних депутатів, Яремук був помічником щонайменше семи депутатів, починаючи з нардепа 4 скликання Володимира Зубанова (2002-2006 рр., Блок «За єдину Україну!». Пізніше Яремчук працював на нардепів з «Батьківщини» Михайла Павловського (4 скликання) і Василя Пазиняка (7 скликання). З усіма цими депутатами Яремчук співпрацював на громадських засадах, не отримуючи платні.

Проте найбільше Петро Яремчук відзначився співпрацею з депутатами чинного 8 скликання. Він послідовно працював помічником на громадських засадах екс-депутата від БПП (тепер позафракційного) Олега Мусія, а також помічником-консультантом на постійній платній основі нардепів з «Народного фронту» Павла Пинзеника і Віктора Романюка. З кінця 2016 року Яремчук офіційно працював помічником-консультантом нардепа з «Народного фронту» Юрія Савчука", - писало видання.

Нині, як переконався «Ні корупції!», згідно з інформацією, що розміщена на сайті ВР, Петро Яремчук уже не зазначається в переліку помічників-консультантів Юрія Савчука.

Додамо, що «Ні корупції!» вирішив перевірити стан досудових розслідувань у низці резонансних справ, порушених за фактом отримання неправомірної винагороди, оскільки, інколи частина з таких справ «розвалюються» ще на стадії перебування в прокуратурі.