Гройсмана і Кличка попросили розібратися із забудовником Сінного, який попри рішення ДАБІ не вгамувався

Депутат Київради, член постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування Ольга Балицька направила звернення на ім'я прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, мера Києва Віталія Кличка, а також начальника Головного управління Національної поліції в м. Києві та начальника Шевченківського управління поліції Андрія Крищенка і Германа Приступи щодо невиконання забудовником Сінного ринку в Києві приписів Держархбудінспекції про призупинення будівництва через виявлені порушення.

Про це повідомляє "Лівий берег". 

Зокрема, Балицька акцентує на тому, що незважаючи на протоколи ДАБК за результатами перевірки від 27 квітня 2017 року, в яких зафіксовано, що чинний забудовник Сінного ринку проводить будівельні роботи зі значним порушенням містобудівного законодавства, Державних містобудівних норм, не беручи до уваги думку громадськості, чим викликав значний резонанс суспільстві, він повністю ігнорує вимоги зупинити будівництво до усунення виявлених порушень.

"Під час перевірки встановлено, що Замовник порушив частину 1 ст. 31, ч. 6 ст. 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та п. 12 Порядку виконання підготовчих робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2011 р. №466.

Генпідрядник порушив ст. 9 Закону України "Про архітектурну діяльність", п. 4.8, 4.16, 4.17, 4.19, п. 8.4.2.1 ДБН А.3.1 - 5:2016 "Організація будівельного виробництва", п. 4.30, 6.1.9, п. 6.2. 19, п. 6.2.2, п. 6.2.6, п. 6.2.8, п. 6.3.4 ДБН А.3.2-2-2009 "Охорона праці і промислова безпека в будівництві. Основні положення".

Проектувальник порушив ч. 2 ст. 26, ч. 1 ст. 31 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", ст. 26 Закону України "Про архітектурну діяльність", - зазначає Балицька.

Додамо, що напередодні "Лівий берег" повідомляв, що всупереч розпорядженню ДАБІ забудову Сінного ринку продовжили. На двох будівельних майданчиках на вказаній ділянці все ще ведуть монтажні роботи, працює баштовий кран, хоча велика будівельна техніка відсутня.

У зв'язку з цим депутат Київради просить прем'єра, мера та представників Нацполіції забезпечити в рамках своєї компетенції виконання приписів ДАБК щодо призупинення робіт на об'єкті і притягнути до відповідальності осіб, які зазначені приписи не виконують.

Як повідомляв «Ні корупції!», мер Києва Віталій Кличко звернувся до Департаменту держархбудінспекції з проханням перевірити законність забудови Сінного ринку.

Скандал із забудовою колишнього ринку спалахнув ще 2015 року, коли тут почали рити котлован і забивати палі.  

Міська влада і активісти були категорично проти багатоповерхової забудови, яка б псувала вигляд центру міста.

Компанія, що виступає підрядником, запевняла, що роботи – підготовчі, а затвердженого проекту поки що немає. 

У квітні 2016 року столичне управління Нацполіції відкрило кримінальне провадження з приводу відчуження земділянки (2004 року Київрадою було передано в оренду на 10 років) за статтею "Службова недбалість". 

У вересні 2016 року Голосіївський райсуд наклав арешт із забороною відчуження на земельну ділянку колишнього ринку.  

Але вже у листопаді 2016 року на вулиці Бульварно-Кудрявській, 17, де був Сінний ринок, відновилося будівництво, а в мережі з'явився сайт з продажу квартир у майбутніх будинках.

Також, як повідомляв "Ні корупції!",  активісти громадської організації «Барви життя», що опікуються законністю забудови території колишнього Сінного ринку, звернулися до члена Комітету Верховної ради України з питань запобігання і протидії корупції, голови підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Ігоря Луценка із заявою про підозру в корупційних діях начальника Управління охорони культурної спадщини та заповідників Міністерства культури України Олександра Єпіфанова і заступника міністра Тамари Мазур.

Читайте також Тайны высокопоставленного чиновника Минкультуры Епифанова

Совет Минкультуры одобрил строительство 27-этажного комплекса в центре Киева

Забудова "Сінного ринку": спальний район на Львівській площі