Журналісти через суд зобов’язали ГПУ росзлідувати факти видачі нагородної зброї Аваковим

Печерський районній суд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру зареєструвати кримінальне провадження за фактами порушень міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим законодавства при вручення нагородної вогнепальної зброї на підставі заяви «Українських Новин».

Про це повідомляється на сайті інформаційного агенства.

Так, ГПУ зобов'язали провести розслідування викладених фактів у повному обсязі, як це передбачено чинним Кримінальним процесуальним кодексом.

Суд відхилив аргументи представників прокурорів, які пояснили небажання реєструвати кримінальне провадження "не викладеними в повному обсязі елементами складу злочину".

"Закон не покладає на заявника обов'язок повністю відтворювати у заяві або повідомленні про кримінальне правопорушення всі елементи складу злочину, досить викладу об'єктивних ознак злочину", - йдеться в судовому рішенні.

За інформаціє ІА, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков роздає нагородну зброю, посилаючись на Дисциплінарний статут Збройних сил. При цьому в преамбулі статуту збройних сил чітко прописано на кого він поширюється – військовослужбовців-запасників, прикордонників, СБУ тощо. Але ніяк не на міністра МВС і цивільних осіб.

У МВС є свій "Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ", він дозволяє вручати нагородну вогнепальну зброю виключно "особам начальницького складу органів внутрішніх справ".

Обмежувальна норма була внесена в Дисциплінарний статут в 2006 році, щоб припинити роздачу нагородної зброї міністрами внутрішніх справ особам, яких ця нагорода не стосується.

У 2015 році Аваков видав Наказ про затвердження нової редакції Положення про відомчі заохочувальні відзнаки МВС "Вогнепальна зброя", де замість Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ послався на Дисциплінарний статут Збройних сил.

Проте, наказ міністра не може скасовувати норму статуту, який має силу закону і приймається парламентом.

Як посадова особа Аваков зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України – тобто за статутом МВС, стверджують журналісти, і додають, що нагородження зброєю цивільних осіб є перевищенням Аваковим наданих йому законом посадових повноважень, оскільки його дії явно виходять за межі наданих йому законом прав і повноважень.

Виявлені факти редакції "Українських Новин" виклала в заяві про скоєння злочину, направленому 9 лютого 2017 року в Генеральну прокуратуру України і в зверненні на ім'я Генерального прокурора Юрія Луценка.

У ГПУ відмовилися реєструвати заяву, перенаправивши його в Прокуратуру міста Києва. У свою чергу, Прокуратура Києва також відмовилася реєструвати документ, вказавши при цьому, що в заяві відсутні "достатні дані про вчинення злочину за викладених обставин".

"Редакція виграла суди всіх інстанцій у Міністерства, намагаючись отримати списки нагороджених. Але Аваков їх наполегливо ховає, ігноруючи рішення судів. Замість списків нагороджених ми отримуємо лише відписки МВС.

Можливо, в прокуратурі знайдеться сміливий слідчий, який ризикне виконати рішення суду і почне розслідувати незаконну роздачу зброї Аваковим", - заявив директор ІА "Українські Новини" Денис Іванеско.

Як повідомляли Українські Новини, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляє, що Міністерство внутрішніх справ вручило 2,2 тис. одиниць нагородної вогнепальної зброї.

Протягом 2015-2016 років Українські Новини намагаються через суд домогтися опублікування переліку нагороджених іменною зброєю осіб в 2014-2015 роках. 

Агентство виграло суди першої та апеляційної інстанціях, але МВС так і не виконало рішення суду належним чином.

Читайте також АРСЕНАЛ ВІД АРСЕНА. КОМУ АВАКОВ ПОДАРУВАВ 400 СТВОЛІВ

ГОЛОВА ВРП БЕНЕДИСЮК ПОЯСНИВ, ЧОМУ СТРІЛЯВ З НАГОРОДНОЇ ЗБРОЇ