Від початку року з депутатів-прогульників вирахували 1,7 мільйона гривень

З початку року із заробітної плати народних депутатів було вирахувано 1,7 млн. грн. за пропуски засідань Верховної Ради.

Про це повідомляє Комітет виборців України з посиланням на інформацію від Апарату Верховної Ради.

«Внаслідок нарахування заробітної плати лише за фактично відпрацьовані дні, за перший квартал 2017 року утворилася економія коштів, передбачених на виплату заробітної плати народним депутатам України, у сумі 1748,7 тисяч гривень», - повідомили в Апараті ВР.

Якщо депутат пропускає пленарне засідання Ради, то зарплата йому за цей час не нараховується. За даними дослідження КВУ, проведено в рамках проекту «Дослівно», лише 10% (41 із 423) депутатів відвідали всі засідання Ради в 2017 році.

Решта нардепів пропустили одне чи кілька засідань парламенту, відповідно, вони не отримали частину зарплати.

Окремі депутати не з’являлися в парламенті впродовж місяців. Так, в січні-лютому п’ятеро нардепів пропустили всі засідання Ради, в березні – восьмеро, в квітні – семеро.

У квітні всі засідання Ради за даними письмової та електронної реєстрації пропустили Дмитро Ярош, Андрій Білецький, Петро Сабашук, Євген Бакулін, Вячеслав Богуслаєв, Олександр Онищенко, Сергій Клюєв.

Загалом, в 2017 році за даними письмової реєстрації найкраще відвідували засідання Ради депутати Народного Фронту, БПП та Радикальної партії Олега Ляшка. В середньому на засідання Ради реєструвалися 86% депутатів фракції "Народного Фронту", 84% - БПП та РПЛ. Найгірші показники відвідуваності в депутатських груп «Воля Народу» (64%) та «Відродження» (65%).

Всього в 2017 році відбулося 42 пленарні засідання ВРУ.

Раніше, як повідомляв УНІАН,  Володимир Гройсман ще перебуваючи на посаді голови Верховної Ради, закликав громадські організації та ЗМІ розпочати «кампанію «стоп – прогульник».

«На сайті Верховної Ради буде оприлюднена інформація щодо голосування народних депутатів, і ми розробимо рубрику «топ», щоб країна знала «кращих» прогульників, тих хто не голосує, не бере участів роботі ВР, незалежно від того, була його картка на місці чи ні», – пообіцяв Гройсман.