У тендерах на постачання шпал для залізниці на 25 мільйонів перемогли фірми-немовлята

Центр управління промисловістю провів ряд тендерів на закупівлю не просочених дерев’яних шпал. Перемогу в тендерах розіграли фірми, більшість із яких засновані за кілька тижнів до оголошення тендеру.

2 тендери на 7,4 мільйони гривень виграло ТОВ «Експрес 399». Фірма заснована 8 лютого 2017 року та прописана в Харкові по вулиці Шевченка, 24. За даними бізнес-пошукової системи YOUCONTROL , у цьому ж будинку зареєстровано ще близько 100 фірм. Тож, знайти ТОВ «Експрес 399» за адресою масової реєстрації буде непросто.

Харків, Шевченка, 24

У своїй довідці про штат виробництва фірма зазначила 4 працівники: директор, його заступник, столяр і менеджер. Причому, «Експрес 399» заявляє, що самостійно вироблятиме продукцію. Тож, зусиллями одного столяра компанія збирається переробити і поставити залізниці 900 м3 шпал.

У довідці про обладнання фірма зазначає, що для виробництва непросочених шпал має все необхідне обладнання: нежитлове приміщення, пилораму, торцювальний верстат, кран-балку.

Також невідомо, звідки у компанії такий обсяг деревини, адже єдиним постачальником половника в Україні є держлісгоспи, які реалізують деревину на щоквартальних аукціонах.

Інший переможець тендерів на 6 мільйонів ТОВ «Балліста», засноване 20 січня 2017 року. Фірма прописана в Кривому Розі на Площі Шахтарської слави, в будинку №50.

На карті Кривого Рогу будинок №50 зазначений як неіснуючий. Тож, знайти цю фірму буде ще важче.

У своїй пропозиції «Балліста» також зазначила, що самостійно вироблятиме продукцію і також у довідці про штат вказала одного столяра.

Останнім переможцем тендерів на шпали є ТОВ «Хмарочос Плюс». Фірма заснована не в цьому році, проте раніше ніколи не перемагала в державних тендерах. За минулий рік компанія показала загальні доходи на рівні 250 тисяч гривень. Цього ж року доля подарувала їй можливість отримати держконтракт від залізниці на 13,5 мільйонів гривень, що в 54 рази більше ніж торік.

Всі тендери пройшли з мізерною економією та без конкуренції в аукціоні.

ZАЛІЗНИЦЯ БЕЗ КОРУПЦІЇ