Президент призначив головою СБУ в Одеській області недолюстрованого Довженка

Одеським обласним управлінням Служби Безпеки України тепер керуватиме недолюстрований екс-очільник Чернігівського підрозділу СБУ Олександр Довженко.

Указ про його призначення видав 3 травня Президент України, який, крім того, здійснив кадрові перестановки в підрозділах СБУ в Житомирській, Харківській, Вінницькій, Львівській, Київській областях та місті Києві. 

Новопризначенець Довженко працює у Службі безпеки з 1993 року, з 2012 по 2013 рік він був заступником начальника ГУ СБУ в Києві, а з 2013 року очолював відомство в Чернігівській області.

На сайті Громадського люстраційного комітету Олександр Довженко значиться як людина, що підпадає під дію закону про очищення влади, адже він під час Революції Гідності обіймав керівну посаду. Тим не менше, Довженко люстрований так і не був.

 

Більше того, 25 березня 2016 року очільнику Чернігівського управління СБУ Олександру Довженку, який підпадав під люстрацію, присвоїли звання генерал-майора.

«Очільник Чернігівського управління СБУ Олександр Довженко, який підпадає під люстраційні критерії, зі своєї посади звільнений не був. Хоча під час правління колишнього Президента Віктора Януковичу очолював обласне управління, куди був призначений з подачі тодішнього голови Служби безпеки України Олександра Якименка (в якого свого часу ходив у заступниках у СБУ Донецької області). Але замість звільнення Довженко дочекався підвищення у званні. 25 березня йому було присвоєно звання генерал-майора», – писав у 2016 році  у статті для Дзеркала тижня журналіст Олег Кухаренко.

Зазначимо, що і новопризначений керівник СБУ в Києві та Київській області Сергій Семочко нещодавно «засвітився» у корупційному скандалі. Так, видання «Наші гроші» в березні 2017 року опублікувало матеріал про те, що Контррозвідувальне управління СБУ втрутилось у закупівлі в медичній сфері на чверть мільярда гривень на рік. Наразі начальник Головного управління контррозвідувального захисту інтересів державі у сфері економічної безпеки Сергій Семочко розсилає листи регіональним замовникам, які відповідають за закупівлі витратних матеріалів. У листах представника спецслужби лікарям вказують на кримінальне провадження по «можливих порушеннях» закону чиновниками МОЗ та облздороввідділів під час закупівлі витратних матеріалів для перитонеального діалізу.