Обмінники “Турчинова-Лук’янчука” не підконтрольні податковій

Мережа із понад тисячі пунктів обміну валют, записана на наближених до нардепа “Народного фронту” Руслана Лук’янчука та голови РНБО Олександра Турчинова осіб, уникає здачі податкової звітності.

Про це йдеться у розслідуванні “Міняли” Надії Бурдєй та Максима Опанасенка для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

 Пункти обміну валют фінансових компаній “Абсолют фінанс” та “Магнат”, записані на співмешканку нардепа Лук’янчука - Ілону Бродовську, всупереч вимогам законодавства, здійснюють обмін валют без касових апаратів, а відповідно - без надання автоматичної податкової звітності до ДФС.

При цьому у фіскальній службі зазначають, що автоматично визначити, які обмінники не надсилають звітність, нібито неможливо.

У 2016 році Національний банк України посилив вимоги до небанківських валютообмінних установ, зобов’язавши обмінні пункти встановити реєстратори розрахункових операцій (касові апарати). За інформацією ДФС, ліцензію на право обміну валют отримали 32 компанії. З них 27 зареєстрували касові апарати у ДФС, інші п’ять - порушують закон. Однак перелік компаній-порушників ДФС не надає, зазначаючи, що нібито визначити їх можна лише прямим спостереженням.

Журналісти програми виявили дві компанії, в обмінниках яких не встановили касові апарати - “Абсолют Фінанс” та “Магнат”. При цьому кількість обмінників двох компаній складає близько чверті усіх ліцензованих обмінних пунктів України.

Обидві компанії записані на вчительку економіки та географії в київській школі №304 Оксану Бродовську. Серед співзасновників - 23-річна дочка вчительки, модель -  Ілона Бродовська та 74-річний батько Григорій Пронько.