Президент вважає, що «гроші Януковича» укріплять фінансово-банківську систему, стабілізують гривню і приваблять інвестиції

Сьогодні завершена операція із зарахування 1,1 млрд доларів на рахунки Державного казначейства на виконання рішення суду, яке вступило у законну силу.

Про це повідомив Президент Петро Порошенко під час наради із міністром фінансів України Олександром Данилюком та Головою Національного банку України Валерією Гонтаревою, повідомляє прес-служба Глави держави.

«До речі, я хочу повідомити, що станом на зараз жодної скарги на це рішення не надійшло. І так званих власників, які засвідчили свої претензії на ці гроші, так і не з’явилось», - зауважив Порошенко і додав, що завдяки рішучим діям правоохоронних органів і рішенню суду справедливість у цьому питанні була відновлена.

Президент наголосив, що крім зарахованих на рахунки Держказначейства 1,1 млрд доларів, додатково ще 200 млн доларів у цінних паперах будуть передані Міністерству фінансів і, відповідно до законодавства України, на цю суму буде зменшено внутрішній борг держави.

«Це не просто збільшує можливості Державного бюджету і Української держави щодо відновлення справедливості і інвестування цих коштів в українську армію, укріплення обороноздатності нашої держави та відновлення соціальної справедливості, спрямувавши ці кошти на захист найменш захищених верств населення. А ці кошти також будуть зараховані у золотовалютні резерви держави», - підкреслив Петро Порошенко.

За словами Президента, після зарахування цих коштів, золотовалютні резерви держави складатимуть 18,4 млрд доларів США. Він нагадав, що у 2015 році ця сума була менше 5 млрд доларів і за цей період золотовалютні резерви зросли майже на 13,5 млрд доларів.

«Це укріплює фінансово-банківську систему, додає стабільності національній грошовій одиниці. Це буде сприяти інвестиційній привабливості української економіки», - підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко також наголосив, що цей етап операції завершується, але судові процеси триватимуть і надалі: «Ми чекаємо ще судових рішень про повернення грошей, які були вкрадені в українського народу, до державної скарбниці».

За словами Міністра фінансів України Олександра Данилюка, додатково до 1,1 млрд доларів США, який вже поступив на рахунки Державного казначейства, додаються ще 199 млн. доларів у цінних паперах, і на цю суму буде зменшено державний борг.

«Це сприятиме стабілізації фінансової системи країни і це надзвичайно позитивний сигнал», - зазначив міністр.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева також позитивно оцінила збільшення резервів на 1,1 млрд доларів і зазначила, що це дуже важливо для забезпечення макрофінансової стабільності нашої держави.

«Національний банк дуже радіє цій події. Ми її чекали майже два роки. І я хочу наголосити, що це дуже важливо для нашої макрофінансової стабільності в державі. Як голова Національного банку я дуже радію, що збільшаться наші чисті резерви», - сказала вона.

Як повідомляв «Ні корупції!», народний депутат Сергій Лещенко заявив, що «кошти Януковича» конфіскували з порушеннями за два тижні.

У п'ятницю, 28 квітня, як повідомляв "Ні корупції!",  стало відомо, що заарештовані майже 1,5 мільярдів доларів екс-президента Віктора Януковича і його команди будуть перераховані до держбюджету України. 

Пізніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що перерахування коштів завершилося

Своєю чергою, Президент України Петро Порошенко заявив, що найближчим часом на рахунках заблокують нові мільярди гривень колишніх українських чиновників.

"Нам відомі місця, де будуть найближчим часом заблоковані додаткові кошти – на мільярди гривень – і в рамках програми правової допомоги співпраці з нашими партнерами за кордоном кошти будуть надходити із заблокованих рахунків колишніх українських можновладців", - сказав він і додав: "Кошти вкрадені в України, будуть і далі надходити до державної скарбниці".

Також, як повідомляв "Ні корупції!", адвокат екс-президента Віктора Януковича, який втік до Росії, підготував позов про захист  його честі через заяви про вилучені 1,5 мільярда доларів.

Відповідаючи на питання, чи пов’язані компанії, в яких конфіскували 1,5 млрд доларів, із Янукович, адвокат Віталій Сердюк сказав, що це неправда. 

"Я повністю спростовую цю інформацію. На сьогоднішній день у зв'язку з її активним поширенням захистом навіть був поданий позов до Печерського суду про її спростування. На руках у мене є виписки за рахунками Віктора Януковича з "Ощадбанку". Там зовсім інша сума: йдеться про 28 мільйонів гривень, які заарештовані, і які не конфіскуються зараз", - заявив адвокат.