Мільйон – на паркові скульптури, а ОСББ – дірка від бублика?

Як у Трускавці влада «піклується» про співвласників багатоквартирних будинків.

Говорили, балакали, а результату не видно!  Це про трускавецьку владу і принципи формування у курортному місті ОСББ. Виявляється, законне право городян - об’єднатися та взяти відповідальність за утримання спільного майна - не так просто в оздоровниці втілити в життя. Виною цьому – підступні пастки з боку трускавецьких посадовців, які хочуть перекласти на плечі мешканців будинки із задавненими проблемами та усунутися від їхнього вирішення.

Про свої історії протистояння з трускавецькою владою розповіли «Джерелам Трускавця» Ігор Авдієнко, керівник ОСББ «Смак», що на вул. Стуса, 18 та Ярослав Одрехівський, голова ОСББ «Зелена оселя -12». Ці об’єднання співвласників були створені близько року тому, й нині постало питання про передачу майна на баланс будинку. Та от: у КП «Трускавець житло», структурі, яка має укласти дефектні акти по цих будинках, відмовилися затверджувати документи, оскільки  голови ОСББ вписали у них усі недоліки зі строками їх ліквідації балансоутримувачем, невиконання яких можна вимагати через суд. А відтак, і надати головам об’єднань необхідну документацію майна цих багатоповерхівок, оскільки вона, як з’ясувалося, відсутня у балансоутримувача!

Ось таким безвідповідальним є ставлення трускавецької влади до створення ОСББ у місті! Очільники курорту гналися за показниками, але не  подбали про наявність відповідних документів. У «Трускавецьжитло» кажуть, що їх не передало підприємству  КП «Наше місто». У такому випадку треба було відновити документи, виділивши кошти з бюджету, адже у законі сказано, що  відсутні  документи  виготовляються  чи  відновлюються  за рахунок балансоутримувача, який зобов’язаний надати ОСББ: паспорт об'єкта та земельної ділянки; проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення; схеми внутрішньо будинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води,    водовідведення, газо-  та електропостачання, паспорти ліфтового господарства; кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту; акти технічного огляду тощо.

Окремі ОСББ відновили ці документи власним коштом, бо зрозуміли – покладати надію на добросовісність трускавецьких чиновників – марна справа.

Каменем спотикання з «Трускавецьжитло» стало те, що голови ОСББ вписали у дефектні акти капремонт ліфтів своїх багатоповерхівок, а ті ремонту, за словами комунальників, аж ніяк не потребують.

- Ліфт у багатоповерхівці має служити не більше 20 років, оскільки він є об’єктом посиленої небезпеки. Кожні 4 роки мали б проводити його експертну перевірку. За отриманими документами на наші запити у КП «Трускавецьжитло» (це технічний паспорт на ліфт та висновок експертів) останній раз у будинку на Стуса, 12, який збудований у 1980 р., огляд ліфтів  проводили 10 років тому, тоді експертом зі Львова був даний дозвіл на експлуатацію ліфта до 2009 року. Зараз маємо 2017 – тож цілком законно, що ми домагаємося, щоб було проведене чергове експертне обстеження ліфтів та їхній подальший ремонт. Оскільки у разі виникнення серйозних неполадок мешканці як балансоутримувачі багатоповерхівки будуть неспроможні здійснити його ремонт чи подальшу заміну, бо мова йде про неабияку суму із кількома нулями,  - окреслив проблему Ярослав Одрехівський.

Не затверджуючи дефектні акти по будинках, КП «Трускавецьжитло» тим самим  затягує процес їхньої передачі на баланс ОСББ, розповідають керівники об’єднань. А приймати будинок, у якому капремонту потребують ліфти та є інші суттєві проблеми із мережами та комунікаціями, люди теж бажання не мають, бо усвідомлюють – вони тягарем ляжуть на їхні плечі! Та от  у комунальній структурі КП «Трускавецьжитло», аби не витрачатися на ремонти, дописали у паспортах ліфтів, що їх можна експлуатувати до 2010 року. А також, що після 2009 року був проведений капремонт ліфтів. Та, як запевняють Одрехівський та Авдієнко, відповідних документів із печатками, які б засвідчували факт проведення капремонтів ліфтів – їм не показали. А надали папірець із вписаними вигаданими ремонтами.

Виходить, що чиновники за будь-яку ціну намагаються передати  людям  старі будинки із солідним багажем проблем, не сприяючи хоча б частково у їхньому ремонті. Хоча кошти для цього у ТзОВ «Комфорт-Сервіс» накопичувалися немалі – за обслуговування одного ліфта щомісяця підприємство у 2016 році отримувало кругленьку суму – 688 грн., заклавши у розрахунок ще й прибуток.

Не добившись правди від КП «Трускавецьжитло», обурені голови ОСББ шукали її безпосередньо у заступника міського голови Олексія Балицького і у самого керманича міста Андрія Кульчинського. Все, чим можуть похвалитися трускавчани із Стуса, 12 та 18,  це численними стосами відписок  від чиновників.

- Завітавши на прийом до пана Кульчинського, ми і від нього не дізналися нічого нового, - переконує  голова ОСББ «Смак» Ігор Авдієнко. – Пан мер нам сказав, що місто не має коштів на капремонт наших ліфтів, відтак, порадив приймати будинки на баланс своїх ОСББ такими, якими вони є, та чекати – якщо появляться вільні кошти – то їх скерують нам на  ремонт.

Однак люди стоять на своєму – хочуть, щоб їм затвердили дефектні акти будинків, у яких є вимога ремонту та експертного огляду ліфтів, оскільки саме ці документи дадуть їм гарантію, що у випадку неполадок руки у комунальників та гроші із міської казни таки дійдуть до їхніх ліфтів.  Про свою  проблему голови ОСББ повідомили і на гарячу урядову лінію. Звідти скерували припис – врегулювати ситуацію на місцях. Та наразі конфлікт із дефектними актами по цих будинках так і залишається у стадії суперечки між мешканцями та КП «Трускавецьжитло».

Ще одна задавнена проблема мешканців Стуса, 12 – це старі електричні мережі у будинку. У 2016 році багатоповерхівку відключили  від центрального опалення, відтак, у більш ніж половині квартир мешканці встановили електричне опалення. Та от  під час опалювального сезону у будинку часто вибиває світло, оскільки йде чимале навантаження на мережі, які на Стуса, 12 не ремонтували близько 30 років. Зважаючи на це, упродовж минулого року люди неодноразово адресували владі звернення та листи–прохання включити їхній будинок у ремонтні роботи по електричних мережах, оскільки боялися залишитися без світла та тепла через часті проблеми із замиканням проводки у будинку. 

Однак нічого, крім численних відписок від мерії, трускавчани так і не отримали. 

До слова, відповідь від Олексія Балицького, у якій він обіцяє при коригуванні бюджету віднайти кошти на ремонт електромереж у будинку, датована 21 вереснем 2016 року. А 15 вересня відбулося засідання сесії, на якому трускавецький мер Кульчинський «протиснув» рішення про виділення мільйона гривень на паркові скульптури. При цьому на зауваження депутатів, що у місті є важливіші пріоритети, у тому числі й ремонт житлового фонду, опонував, мовляв,  відпочивальникам фотографуватися ніде. А ви мені про якісь ремонти розказуєте …

Голова ОСББ пан Одрехівський каже: «Усе скидається на те, що владі байдуже до проблем простих трускавчан. Єдине, чим уміють «годувати» людей – це відписками. Дивно чути, що у міста немає коштів на ремонт електричних мереж, що є надважливим для безпеки мешканців багатоповерхівки. Натомість, у мерії щедро виділяють кошти на пам’ятники та гучні святкування дня міста. І мова тут іде про мільйонні видатки,» - із сумом констатує пан Одрехівський.

Однак мешканці, неодноразово оббиваючи пороги владних кабінетів, все ж домоглися свого - цього року у бюджеті передбачено 200 тис. грн. для реконструкції мереж у будинку на Стуса, 12. Аби пришвидшити цей процес, керівник ОСББ уклав угоду з підприємцем- виконавцем робіт та виготовив проектно-кошторисну документацію - не хотів переобтяжувати додатковими видатками місто, бюджет розвитку якого торік сягнув 50 млн. гривень! Однак в управлінні ЖКГ і Б такі пропозиції відхилили, кажуть, що проект виготовлятимуть повторно, а роботи виконуватиме підприємство, яке має для цього спеціальний дозвіл. Йдеться швидше за все про наближені до трускавецької влади  «Комфорт-Сервіс» та «Комсервіс-Трускавець», які торік «освоїли» чималу суму бюджетних коштів.

Тепер на порядку денному для ОСББ, які мають намір відстоювати свої права й надалі, питання ліфтів. Отримана від міської ради відповідь щодо звернення на гарячу лінію не задовільнила, у ній сказано, що при черговому коригуванні бюджету Трускавця, можливо, віднайдуться гроші для проведення експертизи ліфтів. При цьому жодних термінів не вказано. Ігор Авдієнко, голова ОСББ «Смак»,  звернувся з повторним запитом.

Боротьба триває….

  "Джерела Трускавця"