У Януковича конфіскували 1,5 мільярдів доларів

Сьогодні набрало законної сили рішення суду про перерахування до Державного бюджету України 1,5 млрд доларів США, заарештованих на рахунках колишнього президента України Віктора Януковича та його оточення.

Про це повідомили під час брифінгу Секретар РНБО О. Турчинов та Генеральний прокурор України Юрій Луценко, де доводили цю інформацію до відома керівництва банку, інформує прес-служба РНБО.

За словами Турчинова, керівництво «Ощадбанку» приступило до виконання рішення суду і разом із Державним казначейством оформлюють ці кошти на державні рахунки.

О. Турчинов нагадав, що півтора року в парламенті відбувалась епопея, коли за ініціативою «Сергія Пашинського, Івана Винника, Тетяни Чорновіл та інших було подано закон про спецконфіскацію, який Верховна Рада відмовлялась голосувати».

«Враховуючи, що Верховна Рада так і не спромоглась прийняти це рішення, хочу подякувати Генеральній прокуратурі, особисто Генеральному прокурору України Юрію Луценку, що вони без зайвого піару професійно відпрацювали справу і отримали не просто рішення про попередню конфіскацію, а вирок суду, остаточне рішення щодо зарахування цих коштів на рахунки Державного казначейства - до Державного бюджету України", - сказав Турчинов.

Секретар РНБО України назвав це рішення суду принциповим, тому що «з цих ресурсів передбачено фінансування Державного оборонного замовлення, суб'єктів сектору безпеки і оборони».

«Окрім того, я переконаний, що крім безпеки і оборони, значна частина коштів може бути використана для фінансування серйозних соціальних програм, соціального захисту наших громадян», - підсумував він.

Своєю чергою, Президент України Петро Порошенко заявив, що найближчим часом на рахунках заблокують нові мільярди гривень колишніх українських чиновників.

"Нам відомі місця, де будуть найближчим часом заблоковані додаткові кошти – на мільярди гривень – і в рамках програми правової допомоги співпраці з нашими партнерами за кордоном кошти будуть надходити із заблокованих рахунків колишніх українських можновладців", - сказав він і додав: "Кошти вкрадені в України, будуть і далі надходити до державної скарбниці".

Як повідомляв «Ні корупції!», очільник всесвітньої антикорупційної мережі Transparency International Хосе Уґас написав відкритий лист до Президента України Петра Порошенка, в якому надав першочергові рекомендації, напрацьовані українськими та міжнародними експертами, для повернення корумпованих активів В. Януковича та його поплічників.

За словами Хосе Уґаса, найперші п’ять кроків, які необхідно зробити українській владі для ефективного розслідування злочинів часів Януковича наступні:

1. Ухвалити ефективні законодавчі норми про порядок заочного (in absentia) досудового розслідування і судового розгляду.

2. Ухвалити ефективний закон, який дозволив би цивільну конфіскацію майна публічних діячів, походження якого вони не можуть пояснити легальними доходами.

3. Забезпечити ефективний та повний запуск роботи Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

4. Генеральному прокурору України невідкладно прозвітувати про досягнення в розслідуванні топ-корупції часів Януковича та про долю майна в Україні топ-чиновників часів Януковича, які втекли.

5. Генеральній прокуратурі невідкладно створити відкритий реєстр кримінальних проваджень про топ-корупцію часів Януковича з інформацією про розслідувані злочини, розшукуваних осіб та арештовані активи.

Читайте також ТЕТЯНА ЧОРНОВОЛ ЛЕГАЛІЗУЄ АКТИВИ ЯНУКОВИЧА. ЗІ ШТРАФОМ ДЛЯ УКРАЇНИ

З ПОЧАТКУ РОКУ ДО ДЕРЖБЮДЖЕТУ ПОВЕРНУЛИ ВСЬОГО 5 100 ВКРАДЕНИХ КОРУПЦІОНЕРАМИ ГРИВЕНЬ