На скаргу “Ні корупції!” офіс омбудсмена відреагував провадженням проти порушників закону

За зверненням «Ні корупції!» секретаріат уповноваженого з прав людини відкрив провадження за фактом приховування Адміністрацією морських портів України публічної  інформації . 

Це сталося після відмови надати "Ні корупції!" інформацію про штатний розпис і функціональні обов’язки почесного президента держпідприємства «Одеський морський торговий порт» Миколи Павлюка.

Зі скаргою на порушників Закону "Про доступ до публічної інформації" журналіст звернувся до регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області.

Провадження, відкрите за журналістським зверненням, передане до Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини. Це підтвердив регіональний представник відомства в Одеській області Анатолій Пазичук.

Нагадаємо, що в березні від ДП «Адміністрація морських портів України» прийшла відповідь на запит про публічну інформацію щодо Миколи Павлюка, в якій відомство відмовило "Ні Корупції!" у наданні запитуваної інформації, посилаючись на закон про персональні дані та конфіденційність інформації.

Водночас, у Законі про доступ до публічної інформації зазначено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.