Дружина начальника поліції Одещини продала квартиру в Луганську й отримала ділянку біля моря

Дружина начальника поліції Одеської області Дмитра Головіна в минулому році зуміла продати квартиру в окупованому Луганську і здавати в оренду житло чи то в анексованому Криму, чи то в непідконтрольному Луганську.

А сам Головін задекларував чималий перелік нерухомості, елітні автівки, а також доларові  заощадження.

Так, в е-декларації за 2016 рік Головін вказав, що його дружина отримала 140 тисяч гривень від продажу нерухомого майна.

Якщо порівняти декларації за 2015 і 2016 роки, то в позаминулому році в поліцейській родині було чимало нерухомості в окупованому Луганську. Вочевидь, саме луганську квартиру площею 28 квадратних метрів дружина Головіна і продала.

Скрін декларації за 2015 рік. Цієї квартири в переліку нерухомості в наступному році вже нема

Але за родиною Головіних залишилось чимало нерухомості і статків. Так, у начальника поліції Одеської області ще є квартира в Луганську на 33 квадратних метри, яку він придбав за дуже низькою ціною в 2010 році. Його дружина також володіє нерухомістю в Луганську, яку вона також надбала в 2010 році за невеликі гроші.

Крім того, родина керівника поліції Одеської області з 2014 року володіє квартирою в Одесі на майже 70 квадратних метрів. Ціну, яку він виклав за житло, Головін у декларації не вказав. Спільно Головіни  із 2011 року володіють і квартирою в окупованому Сімферополі, площа якої 93 квадратних метри. А з весни 2016 року дружина, вочевидь, безкоштовно отримала чималу земельну ділянку в селищі Одеської області біля Чорного моря.

Також начальник поліції Одеської області задекларував дохід від надання майна в оренду в розмірі майже 110 тисяч гривень. Таким чином, можливо, родина Головіних здавала чи  квартиру в Луганську, чи в Криму.

Зателефонувавши приватному нотаріусу, дізнаємось, що здати квартиру в Криму без виїзду на анексований півострів неможливо, українські нотаріуси за подібну роботу на відстані не беруться, бо це незаконно. А продати квартиру на окупованих територіях з Одеси також неможливо – наразі в Україні діють особливі правила щодо цих територій, повноваження продавати нерухомість в ОРДЛО є лише в деяких нотаріусів.

Крім того, важливо підкреслити, що простежити, скільки реально коштів родина Головіних отримала від цих операцій на окупованих територіях, практично не можливо.

Дмитро Головін має у своєму розпорядженні елітну автівку, яку він придбав у 2009 році. Наразі вартість такого позашляховика наближається до 20 тисяч доларів США.

Його дружина купила автівку в 2015 році, виклавши за неї понад 650 тисяч гривень.

Також Головіни назбирали чимало готівки – 8 тисяч доларів у Дмитра Головіна, 29 тисяч доларів США і 140 тисяч гривень у його дружини.

При цьому доходи правоохоронця дуже скромні: так, у 2016 році він отримав у сукупності приблизно 350 тисяч гривень зарплатні, його дружина 144 тисячі гривень доходу від підприємницької діяльності.

Але як Головіну, який, згідно з його офіційною біографією, з 1996 року працює в органах внутрішніх справ, вдалося назбирати такі статки, питання до прокуратури й НАБУ.