МВФ: На Заході України корупції найменше, у Києві – особливо складна ситуація

Рівень корупції в Україні надзвичайно високий, і упродовж останніх 10 років в Україні не спостерігається жодного поліпшення у цій проблемі.

Про це повідомляє «Вголос» з посиланням на дослідження, що розміщене на сайті Представництва Міжнародного валютного фонду в Україні.

«Рівень корупції в Україні надзвичайно високий. Це може серйозно підірвати перспективи економічного зростання, оскільки створює, серед іншого, перешкоди для приватних інвестицій. Зниження рівня корупції є вкрай важливим для прискорення процесу економічного зближення з іншими європейськими країнами...

Українською владою останнім часом було впроваджено низку важливих заходів у відповідності з цими кращими методиками. Україна, однак, зустрічається з цілою низкою специфічних проблем, серед яких концентрація політичної та економічної влади в невеликій групі осіб, які можуть перешкоджати впровадженню ефективних заходів по боротьбі з корупцією», - зазначається у дослідженні.

За даними МВФ, усі джерела даних свідчать про те, що Україна стикається з високим рівнем корупції.

«Усі показники: індекс ICRG (Агентства міжнародної оцінки ризику країн - ред.), індекс сприйняття корупції, індикатор контролю за корупцією і дані опитування підприємств – підтверджують, що корупція є набагато більше укоріненою в Україні, ніж в інших країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Розрив ще більш гнітючий при порівнянні України з країнами ЦСПСЄ і, особливо, з країнами ЄС», - йдеться у дослідженні.

У МВФ також стверджують, що корупція поширена в усіх регіонах України за винятком Заходу:

«Корупція широко поширена в більшій частині країни, особливо складна ситуація в місті Києві. Натомість, як виявляється, компанії, розташовані на Заході, мають справу з нижчим рівнем корупції, незважаючи на те, що 65,8% з них досі вважають корупцію однією з основних перешкод для ведення бізнесу».

Як повідомляв "Ні корупції!", результати опитування Міжнародного республіканського інституту у Вашингоні свідчать, що переважна більшість українців очікують від держави, щоб вона вирішила їхні проблеми. А поміж економічним збагаченням і демократією, вони обирають збагачення. Серед головних проблем в країні українці називають владну корупцію.

Львів виявився єдиним містом, де понад половина опитаних обрали демократію. Київ та Харків у цьому питанні пасуть задніх, сказав директор Інституту Стівен Нікс: «Більшість людей між демократією та економікою обирають економіку. І це особливо важко для українців, тому що війна має великий вплив на економічну ситуацію. І також той факт, що багато людей безробітні – через це маємо такі результати».