ЛЬВІВСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ НА 11 МІЛЬЙОНІВ ЗАКУПИТЬ СПЕЦВЗУТТЯ У ФІРМИ НАРДЕПА

Регіональна філія «Львівська залізниця» провела тендер на закупівлю спецвзуття, відхиливши всі пропозиції, окрім найдорожчої  - від фірми сім’ї нардепа Миколи Лаврика.

Тендер на закупівлю робочого спецвзуття з очікуваною вартістю 10,6 мільйонів гривень було оголошено 24 березня. Свої пропозиції подали аж 7 учасників. Проте Львівська залізниця відхилила відразу 5 пропозицій, допустивши до аукціону тільки 2 фірми: ТОВ «Таланлегпром» та ТОВ «Валтекс».

Проте після аукціону тендерний комітет відхилив і останню пропозицію конкурента «Таланлегпрому», дешевшу на 1,5 мільйони гривень.

Таким чином допустивши до аукціону 2 учасники (мінімальна кількість) тендер врятували від скасування,  а в результаті Львівська залізниця відмовилася від 6 пропозицій з 7, аби обрати найдорожчу.

Причиною відхилення  дешевшої пропозиції стала оцінка якості, проведена комісією Львівської залізниці.

Зокрема, комісія у складі посадовців залізниці зазначає:

«Встановлені застереження щодо ергономічних властивостей черевиків, у тому числі жорсткість підошви та відносна жорсткість шкіри верху та халяви, що в процесі експлуатації впливатиме на енерговитрати людини».

Отак піклуються про енерговитрати своїх працівників на залізниці. У висновку комісія зазначає, що вона проти закупівлі черевиків виробництва ТОВ «Валтекс».

ТОВ «Таланлегпром» входить до групи компаній «Талан», що належить сім’ї народного депутата від БПП Миколи Лаврика. Зокрема, саме ТОВ «Таланлегпром» належить Лаврику Андрію Миколайовичу та Лаврик Оксані Миколаївні.

Після обрання Миколи Лаврика депутатом «Таланлегпром» збільшив кількість виграних державних тендерів щонайменше в 10 разів до 500 мільйонів гривень за рік. За час депутатства Лаврика фірма отримала державних контрактів на суму 1,3 мільярди гривень, до цього з 2008 по 2014 заробивши всього 300 мільйонів.

Фірма проходить у кримінальній справі про можливу змову з Міністерством оборони щодо надання їй неконкурентних умов на постачання продукції. Зокрема, Міноборони приймало раніше рішення про затвердження технічних умов на постачання спецвзуття виключно з відбитком підошви виробництва концерну «Талан».

ТОВ «Таланлегпром» також перемагає майже в усіх тендерах залізниці, в яких бере участь. Причому, часто з найдорожчими пропозиціями.

Так у 2016 році ТОВ «Таланлегпром» переміг у двох тендерах Львівської залізниці з очікуваною вартістю 5 мільйонів гривень з пропозиціями на 900 тисяч дорожче від мінімальної. Але тендерний комітет, попри наявність скарг до Антимонопольного комітету, відхилив усіх інших учасників.

"Zалізниця без корупції"

Читайте також: СІМЕЙНІ СХЕМИ ДЕПУТАТА ЛАВРИКА: ОФШОРИ І СКАНДАЛЬНІ ТЕНДЕРИ