Спеціаліст ПРООН: Ми ідемо до того, що корупція – це ненормально

Для нас корупція – це, на жаль, частина нашого життя, якийсь постійний контекст, який щодня існує у нашому житті. Корупція – це хвороба. Вона стає раковою пухлиною, коли стає для нас нормою.

Про це сказала спеціалістка з інституційного розвитку Проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору» ПРООН Вікторія Козаченко, виступаючи перед студентами в Івано-Франківську, повідомляє «Галка».

«Насправді корупція – це про все: про медичну допомогу, безпечні дороги, вступ у ВНЗ, сесії, опалення», – зазначила Козаченко і додала, що існує два ставлення до корупції: коли вона сприймається як норма, і коли сприймається як щось виключне, тобто коли за це засуджують.

«Ми ідемо до того, що корупція – це ненормально», – переконана Козаченко.

Спеціалістка зазначила, що за три роки існування антикорупційної реформи найбільшими досягненнями є запуск незалежних антикорупційних органів: НАБУ, САП, НЗК, запуск е-декларування, впровадження “Прозоро”. Однак є ряд викликів: результати перевірки декларацій, підтримка та довіра громадян та створення Вищого антикорупційного суду

"У суддів не завжди вистачає волі виносити правильні вироки. Так, є хороші судочинці, але не всі. Антикорупційна реформа потрібна для суспільства, яке не є в системі, яке хоче жити нормально", – підсумувала Козаченко.