Ляшка допитали про незаконне збагачення у НАБУ (ОНОВЛЕНО)

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко прийшов на допит до Національного антикорупційного бюро, куди його викликали в рамках розслідування кримінальної справи стосовно його нібито незаконного збагачення, повідомляє Укрінформ.

Перед початком допиту нардеп зробив заяву, що порушена відносно нього кримінальна справа є політичним замовленням.

За словами Ляшка, ГПУ порушила проти нього справу ще в січні, але дізнався він про це лише в квітні. Пізніше, як нагадав Ляшко, Спеціалізована антикорупційна прокуратура порушила проти нього чергову кримінальну справу.

Лідер Радикальної партії вважає, що метою порушення цих кримінальних справ є "дискредитація його політичної сили".

Як повідомлялося, директор НАБУ Артем Ситник 24 квітня повідомив, що у відомство надійшла кримінальна справа від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури стосовно нібито незаконного збагачення народного депутата Олега Ляшка.

За інформацією ЗМІ, протягом останнього року нардеп і лідер РПЛ Олег Ляшко разом з дружиною придбав нерухомості на 20 млн грн.

На початку 2016 року цивільна дружина нардепа - Росіта Сайранен - придбала у Києві земельну ділянку на 600 кв. м для сільського господарства. Утім на ділянці вже побудований двоповерховий будинок на 300 кв. м. У декларації політика це майно не вказано.

Водночас Ляшко у цьому році купив собі будинок і земельні ділянки в елітному Козині. Площа маєтку - 550 кв. м. Загальна вартість - 15 млн грн. В інтерв'ю журналістам Ляшко переконував, що придбав майно у кредит, утім в декларації і у витягу на нерухомість дані про кредит або іпотеку відсутні.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  раніше журналісти «Наших грошей» провели розслідування щодо походження статків лідера Радикальної партії Олега Ляшка. Зокрема, виявилось, Олег Ляшко допоміг однопартійцю Олегу Авер'янову провернути оборудку на півмільярда гривень з українського бюджету.

Попри те, що Олег Ляшко ніколи не мав бізнесу, тільки за 2016-й рік він та його цивільна дружина придбали елітної нерухомості на близько 20 млн грн.

Сам лідер радикалів їздить на броньованому Cadillac Escaladе 2011 року випуску, який відсутній в декларації нардепа. За документами, авто, яке партія орендує у радника Ляшка, оплачується з державних коштів.

Як повідомив після допиту сам Ляшко в прямому ефірі телеканалу NewsOne, в НАБУ його допитували 4 години "про все на світі", але так і "не повідомили про факт, за яким проти нього порушено справу".

"Мене чотири години допитували типу як свідка у справі про незаконне збагачення... Я питаю: кого незаконно збагатили? Особу. Я запитую: яку особу? Нема особи, особу не встановлено. Тоді про що ви мене допитуєте? За якими фактами і в якій справі?", – сказав лідер Радикальної партії.

Ляшко вважає цю справу замовленою і сфабрикованою Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Відтак, Ляшко пообіцяв притягти керівника САП Назара Холодницького до відповідальності "за зловживання посадовим становищем".

Читайте також ЛЯШКО І СКУРАТОВСЬКИЙ – В ДУБАЇ. РОБОТА ПОЧЕКАЄ

ГПУ ОБШУКУЄ БУДИНОК ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛРАДИ – ЛЯШКО