Керівник Києво-Святошинської податкової завдав державі шкоди на 37 мільйонів

Прокуратурою Київської області за фактом зловживання службовим становищем повідомлено про підозру керівнику Києво-Святошинської податкової інспекції, внаслідок злочинних дій якого завдано державі збитків на 37 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Під час досудового розслідування встановлено, що за допомогою посадовця, суб’єктами господарювання з ознаками фіктивності, проведено безтоварних операцій на загальну суму близько 200 млн гривень та сформовано незаконний податковий кредит на загальну суму понад 37 млн гривень.

Вказані незаконні дії службовця призвели до настання тяжких наслідків у вигляді збитків Державному бюджету України.

«Керівнику Києво-Святошинської податкової інспекції оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. На даний час проводяться інші невідкладні слідчі дії, а також перевіряються інші епізоди злочинної діяльності», - повідомляють у прокуратурі і додають, що нині вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу та відсторонення його від займаної посади.

Також у прокуратурі нагадали, що ними прокуратурою Київської області протягом поточного року скеровано до суду два обвинувальні акти відносно посадових осіб Києво-Святошинської податкової інспекції за несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем, що також давало можливість суб’єктами господарювання з ознаками фіктивності формувати незаконні податкові кредити.

Як повідомляв «Ні корупції!», наприкінці березня на хабарі в 270 тисяч гривень попався ревізор-інспектор ДФС у Святошинському районі Олексій Кульчицький.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», генпрокурор Юрій Луценко розповів, що у Броварах на Київщині співробітники прокуратури провели обшуки у керівництва місцевого управління податкової інспекції. Податківців підозрюють у спробі незаконно відшкодувати ПДВ підставним фірмам.

За словами Луценка, цим фірмам повинні були відшкодувати 160 млн грн ПДВ, з яких майже 100 млн грн вже було погоджено в ув'язненні Броварської ДПІ.

«При цьому аудиторські перевірки обгрунтованості заявленого до відшкодування ПДВ обласним підрозділом ДФС не проведені», - наголосив він.

Під час обшуків за місцем проживання керівника Броварської ОДПІ вилучено 180 тис. євро і більше 100 тис. доларів, які не внесені до е-декларації.