Ініціатива «На суд за доступ» вже компенсувала судовий збір на два позови

Два судових позови щодо доступу до інформації до НАК «Нафтогаз України» та Волинської обласної ради вже профінансувала ініціатива «На суд за доступ». 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила ініціатор проекту, регіональний представник ІМІ та блогер «Ні корупції!» Надія Вірна.

За її словами, завдяки юристам з ГО «Платформи прав людини» судові позови написані, а завдяки ініціативі - судові збори сплачені.

Надія Вірна також нагадала правила отримання коштів на судовий збір за доступ до публічної інформації. Зокрема, позови можуть подаватися лише від фізичних осіб – журналістів чи від активістів, а не від юридичних осіб.

Як повідомляв «Ні корупції!», журналісти й активісти, які планують подати судовий позов щодо захисту права на доступ до публічної інформації, відтепер можуть отримати компенсацію вартості судового збору від ініціативи «На суд за доступ».

Також, як повідомляв «Ні корупції!», судовий збір у справах доступу фізичної особи до публічної інформації зріс до 640 гривень. Так, у 2017-му році є те, що розрахунок судового збору у всіх справах обчислюється відповідно до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Читайте також АКТИВІСТИ ОБ’ЄДНАЛИ ЗУСИЛЛЯ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ ФІНАНСОВИХ БАР’ЄРІВ ПРИ ПОДАННІ СУДОВИХ ПОЗОВІВ У СПРАВАХ ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ