Черкаську суддю, яка ув’язнювала майданівців, можуть звільнити

Вища рада правосуддя ухвалила притягнути суддю Канівського міськрайонного суду Черкаської області  Оксану Хорошун (Бурлаку) до дисциплінарної відповідальності та застосувати до неї дисциплінарне стягнення - подання про звільнення з посади. Про це йдеться в інформації профільного сайту. Нагадаємо, Оксана Хорошун заарештувала на два місяці чотирьох учасників штурму будівлі Черкаської обласної державної адміністрації 23 січня 2014 року.

На початку березня цього року ВРП винесла ухвалу про відкриття дисциплінарної справи щодо судді  Канівського міськрайонного суду Черкаської області Оксани Хорошун за результатами попередньої перевірки заяв КМГО «Молода Черкащина», заступника прокурора Черкаської області.

У цих документах зазначалося, що «суддя Бурлака О.В. (на сьогодні прізвище судді Хорошун) ухвалами Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 25 січня 2014 року у справах №№ 697/209/14-к, 697/210/14-к, 697/211/14-к, 697/213/14-к застосувала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою щодо осіб-учасників масових акцій протесту в період із 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», у зв’язку з їх участю у таких акціях. За цих обставин відповідно до пункту 3 частини першої статті 3 вказаного Закону суддя Бурлака О.В. повинна пройти перевірку».

Розглянувши матеріали справи, Вища рада правосуддя нещодавно ухвалила рішення про подання на звільнення з посади пані Хорошун.

Суддя, згідно з ухвалою ВРП, може оскаржити це рішення до Вищої ради правосуддя в порядку і терміни, встановлені статтею 51 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Відомо,  що Хорошун (Бурлака) Оксана Володимирівна, 15 лютого 2007 року була призначена на посаду судді Канівського районного суду Черкаської області на п’ять років. 23 лютого 2012 року була обрана на посаду судді Канівського міськрайонного суду безстроково.

Оксана Хорошун, фото - sud.ua

Як ми вже повідомляли, ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою черкаських євромайданівців виносили сім суддів Черкаської області:

  • Бурлака Оксана Володимирівна;
  • Дубенець Михайло Іванович;
  • Калашник Василь Павлович;
  • Мозгова Ольга Анатоліївна;
  • Орленко Володимир Васильович;
  • Синецька Людмила Андріївна;
  • Цибра Неля Валентинівна.