Влада імітує боротьбу з корупцією і цим може зірвати “безвіз” — експерт

Нова влада імітує боротьбу з корупцією. 

Про це заявив експерт центру політико-правових реформ Микола Хавронюк, презентуючи дослідження та оцінку того, які заходи українська влада проводить у боротьбі з корупцією та якими є результати, йдеться в інтерв'ю експерта Громадському радіо.

«Фактично, за часів Януковича правоохоронні органи більше працювали. Тому треба віддати належне державі, яка існувала у 2014 році, але тоді підходи були трохи інші», - сказав Хавронюк, відповідаючи на запитання про те, чи відповідає дійсності той факт, що при Януковичу за корупцію саджали втричі більше, ніж зараз.

Так, згідно з дослідженням, за до суду направлено провадження щодо 4646 корупціонерів, це 29% від кількості зареєстрованих злочинів, а засуджено 1082 особи, тобто 7% від зареєстрованих злочинів. І це, скажімо, втричі менше від того, скільки було засуджено у 2013 році.

При цьому,  за словами Хавронюка,  для топ-корупції спеціально створювали НАБУ.

«За даними нашої оцінки, у 2016 році вони передали до суду 69 кримінальних проваджень стосовно високопосадовців. Це багато чи мало? Для державного органу, який лише почав працювати, нібито і багато. Ми нещодавно спілкувалися з керівником спеціалізованої прокуратури Назаром Холодницьким — він пишається таким результатом», – сказав експерт і додав, що він не вважає, що працівники НАБУ погано працюють.

«Просто рівень персоналій, проти яких вони почали вести провадження, вимагає ресурсів і зусиль. До того ж у НАБУ досі немає можливості проводити розшукові заходи, прослуховування. Вони не можуть вводити своїх агентів в організовані злочинні структури. Це все гальмується законодавчо. До того ж у нас не можна проводити фактично всі слідчі заходи проти народних депутатів», - зауважив експерт.

Також Хавронюк пояснив теперішній стан речей із боротьбою з корупцією:

«У цій країні робиться все для того, щоб вона розвивалася корупційним шляхом. Коли нам щодня показують картинки, що десь затримують якогось чиновника під час отримання хабаря, нам намагаються задурити мозок. Бо насправді корупція — не кабінетне хабарництво. Це поділ бюджету тими особами, які належать до друзів бюджетних розпорядників. У нас пострадянська традиція наповнювати бюджет за рахунок підвищених податків. А коли його наповнено, починається дерибан».