Політолог: Системний наступ на корупцію має освятити Президент

Чому судове засідання про розгляд всього лише запобіжного заходу для Мартиненка викликало стільки емоцій, у своєму блозі на Gazeta.ua пояснив політолог Михайло Басараб.

За його словами, боротьба з корупцією в нинішніх реаліях стала прибутковим електоральним промислом для певного середовища політиків. А також для активістів, які планують потрапити у владу або ж отримують дохід в профільних проектах західних донорів. Усіх їх передусім цікавить максимальний публічний резонанс.

«У той же час для влади, передусім в особі президента, вся антикорупційна реформа зі створенням цілої лінійки нових інституцій – симулякр, який дав можливість поставити плюсик, але не змінив нічого сутнісно», - пише політолог і додає, що «на виході багато галасу і нульовий ефект у реальній боротьбі з корупцією. Ведеться шарпанина за символічні рішення, але не за сутнісні зміни. І це правда, якщо полишити емоції, симпатії і антипатії».

«Системний наступ на корупцію має освятити президент. А поки цього не станеться, буде багато емоцій і пшик у підсумку», - зазначає політолог.

За словами Басараба, тим часом, головним набувачем вигоди є російська пропаганда. Отримує прекрасні аргументи для доведення неповносправності нашої держави. Уся мережа прокремлівських медіа в Україні з величезним задоволення і в деталях смакує цей бардак.