Cуд відпустив Мартиненка на поруки

У суботу, 22 квітня, Солом'янський райсуд Києва відпустив Миколу Мартиненка на поруки народних депутатів з фракції «Народний фронт» та міністрів.

Таке рішення ухвалив суддя Олексій Бобровник.

«Відмовити в задоволенні клопотання, застосувати до Миколи Мартиненка запобіжний захід у вигляді особистої поруки народних депутатів та міністрів», - зазначив він.

Також суддя зобов'язав Мартиненка повідомляти суд про зміну місця проживання, з'являтися на виклики для слідчих дій, утримуватися від спілкування з рядом осіб, які фігурують в матеріалах підозри та здати всі документи для виїзду за кордон.

"Нічого б страшного не трапилося... Але я задоволений, що вперше з тих справ, про які багато говорили ми досягли такої перемоги. ... Думаю, це буде дуже корисно, у т.ч. і нашим силовим структурам, які повинні займатися дійсно боротьбою з корупцією, а не політичними питаннями", - заявив Мартиненко.

Як повідомляв «Ні корупції!», Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд взяти Мартиненка під варту на 60 діб з альтернативою застави у 300 млн. гривень.

Мартиненко подякував усім, хто взяв його на поруки.

Серед 21 поручителя, повідомляє УП, міністри - Лілія Гриневич, Володимир Омелян, Ігор Жданов, заступник голови ЦВК Андрій Магера, а також нардепи - Леонід Ємець,Георгій Логвинський, Андрій Тетерук, Микола Княжицький, Максим Поляков,Віктор Єленський, Олена Ледовських, Олена Масоріна, Павло Пинзеник,Геннадій Кривошея, Віталій Сташук, Хвіча Мепарішвілі, Віктор Кривенко, Віталій Корчик, Олена Бойко, Вадим Підберезняк, Федір Бендюженко.

Своєю чергою, у НАБУ спростували найбільш поширені у ЗМІ «міфи» у справі Миколаи Мартиненка.

Як відомо, 20 квітня детективи НАБУ та прокурори САП затримали екс-голову комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу, екс-нардепа Миколу Мартиненка за підозрою у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 ("Створення злочинної організації") та ч. 5 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") Кримінального кодексу України, через які ДП "СхідГЗК" завдано збитків на суму 17,28 млн доларів.

Читайте також У НАБУ ПОКАЗАЛИ СХЕМУ РОЗКРАДАННЯ КОШТІВ, У ПРИЧЕТНОСТІ ДО ЯКОЇ ПІДОЗРЮЮТЬ МАРТИНЕНКА