У «Київавтодорі» хочуть покарати шляховиків, про яких йшлося у розслідуванні «Ні корупції!»

Комунальна корпорація «Київавтодор» підтвердила, що шляховики столичного Солом’янського району уникали процедур конкурсних торгів або взагалі закуповували послуги і матеріали поза «Прозорро».

При цьому вони нараховували собі неаргументовані премії і отримували дизельне пальне без будь-яких документів. 

Як йдеться на сторінці «Київавтодору» у Фейсбук, комісією фахівців корпорації у період з 21 березня по 07 квітня 2017 року було проведено службову перевірку комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом’янського району» щодо фактів порушень фінансово-економічної дисципліни та наявності ознак корупційних дій у роботі посадових осіб КП «ШЕУ Солом’янського району».

Зокрема, членами комісії перевірено роботу підприємства за напрямками «здійснення держаних закупівель», «оприбуткування та списання паливно-мастильних матеріалів», «дотримання законодавства про працю» тощо.

«В ході перевірок комісією дійсно були встановлені факти неправомірного трактування та застосування діючих норм та Законів України, зокрема, часткового намагання уникнення процедур конкурсних торгів з боку керівництва КП «ШЕУ Солом’янського району» під час здійснення держаних закупівель та факти укладання договорів без застосування «Системи електронних закупівель» у період з 01.01.2016 по 01.10.2016 на суму 3871,43 тис. грн.

Крім того, викликає великий сумнів правдивість документально зафіксованої кількості договірних робіт, виконаних підприємством упродовж червня – серпня 2016 року», - йдеться у повідомленні.

Серед інших виявлених порушень - встановлення фактів отримання дизельного палива без оформлення будь-яких документів.

Також комісією були встановлені факти невідповідності норм колективного договору КП «ШЕУ Солом’янського району» діючим нормам «Кодексу законів про працю України», а також відсутності чітких критеріїв преміювання на підприємстві.

«З метою виправлення негативної ситуації в організації діяльності КП «ШЕУ Солом’янського району» та недопущення у майбутньому випадків порушення законодавства комісією вказано на необхідність вжиття невідкладних заходів щодо усунення порушень, встановлених в аудиторському звіті Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту Київської міської державної адміністрації, та за результатами аналізу допущених порушень - притягнення до відповідальності винних осіб», - повідомили у корпорації і додали, що, враховуючи порушення, виявлені під час службової перевірки, та той факт, що вказані порушення зумовлені передусім бездіяльністю та неналежним виконанням начальником КП «ШЕУ Солом’янського району» Борсуком В.О. покладених на нього обов’язків, у тому числі в частині організації діяльності підприємства, дотриманням вимог чинного законодавства під час виконання виробничих завдань тощо, КК «Київавтодор» направлено лист-клопотання до Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації із пропозицією застосування до Борсука В.О. заходів дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення з посади та розірвання з ним контракту в порядку, встановленому чинним законодавством України.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  20 березня комунальна корпорація «Київавтодор» почала перевірку фактiв можливих зловживань в КП «ШЕУ Солом’янського району».

Нагадаємо, що у своєму розслідуванні «Ні корупції!» повідомляв, що шляховики Солом’янського району міста Києва переплачували фірмі, пов’язаній з екс-очільником «Київавтодору».

Так, у результаті аудиту закупівель, здійснених ШЕУ Солом’янського району на загальну суму 29291,05 тис. грн, виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат на суму 1288,52 тис. грн, що не призвели до втрат на загальну суму 14356,08 тис. гривень. Крім того, допущено неефективних закупівель з оціночними втратами у розмірі 1849,03 тис. грн та потенційними втратами у розмірі 1237,74 тис. гривень.

Нині ж фінансові порушення столичних районних шляховиківпідтвердили і в "Київатодорі".

Читайте також «ВТОМЛЕНІ» ТА ОБІБРАНІ СТОЛИЧНІ ДОРОГИ, АБО ЯК ШЕУ СОЛОМ’ЯНСЬКОГО РАЙОНУ РОЗТРАТИЛО ПОНАД МІЛЬЙОН

«КИЇВАТОДОР» ЗАВИЩИВ ВАРТІСТЬ РЕМОНТУ ДОРІГ У СТОЛИЦІ НА 11 МІЛЬЙОНІВ