У Черкасах річку перетворили на ділянки для будівництва

Фрагмент Генплану Черкас, наданий головним архітектором міста

На Генеральному плані Черкас у мікрорайоні Дахнівка на місці річки з’явилися 16 земельних ділянок «під забудову». Середня вартість однієї - 350 тис. грн. З початком підготовки будівельних робіт місцеві мешканці забили на сполох.

Спроби забудови у цьому мікрорайоні на березі невеликої водойми – не перші протягом останнього десятиріччя. Мікрорайон розташований на так званому плавуні, тож, такі роботи загрожують підтопленнями. Цьогоріч, із початком підготовчих будівельних робіт, на території мікрорайону почав зсуватися грунт, потріскалися стіни будинків, прилеглих до нової споруди, вода затопила підвали.

Людмила Ткаченко

Як зазначає еколог Людмила Ткаченко, територія, де найближчим часом можуть з'явитися палаци, - це 25-метрова прибережна зона, яка категорично заборонена для будь-якої забудови.

«Ні в якому разі не може міська рада видавати державні акти на цій території, тому що будь-яке будівництво тут загрожує повному затопленню мікрорайону», - каже пані Ткаченко.

Головний архітектор міста Віталій Чернуха повідомив, що згідно з містобудівною документацією, у цій частині не можна розміщувати житло, оскільки там передбачена рекреаційна зона.

«Розбіжність виникла між містобудівною документацією і наданим дозволом на розробку проектів землеустрою та затвердженням цих проектів стосовно виділення деяким членам нашої спільноти земельних ділянок під житлову забудову», - стверджує пан Чернуха.

Він також додав, що першим генпланом Черкас, який був розроблений у 2009 році, а затверджений у кінці 2011 року, в Дахнівці на території, де нині вже почали насипати землю для побудови палаців, не передбачалося житлової забудови. Проте цей вирішальний для міста документ нині досі не актуалізований.

«У цей період, коли він був розроблений, але не затверджений, міська рада прийняла рішення про розробку цих проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. І якимось чином вони були затверджені. Коли затверджували генплан, ним не врахували те, що було зроблено пізніше, після того, як було розроблено генплан», - каже чиновник.

Віталій Чернуха

Громадяни, які вважають, що земельна ділянка біля річки у Дахнівці отримана законно, повинні звернутися до міської ради Черкас за дозволом на забудову.

План із оскандаленою ділянкою

Але, запевняє Віталій Чернуха, таким громадянам буде відмовлено, оскільки згідно з чинною містобудівною документацією, там не передбачена житлова забудова.

Подальше з’ясування істини можливе також у судовому порядкові.

За словами головного архітектора Черкас, актуалізація генерального плану Черкас перебуває на стадії затвердження.   Остаточне рішення – будувати чи ні на березі річки у Дахнівці - має ухвалити спеціальна узгоджувальна рада у складі майже трьох десятків осіб.