Суд зобов’язав НАБУ розслідувати розкрадання 100 мільйонів на ремонті доріг

Бюро розслідувань «Громекс» через суд зобов’язало НАБУ розслідувати розтрати 100 мільйони на ремонті доріг у Київській та Львівській областях.

Про це повідомляється на сайті Бюро громадських експертиз.

Солом’янський райсуд Києва визнав матеріали юристів «Громекс» достатніми для того, щоб зобов’язати детективів НАБУ почати розслідування за фактами розтрати бюджету в особливо великих розмірах (стаття 191 ч.5 Кримінального кодексу).

Так, юристам громадської організації вдалося встановити, що понад 100 мільйонів гривень на будівництво доріг у Київській та Львівській областях виведені через фіктивні фірми, зареєстровані в Одесі. Ці порушення вдалося виявити після аналізу виконання договорів у 2015 році на ремонт доріг у Київській та Львівській областях, які проводила компанія «Онур Констракшн Інтернешнл».

«Це компанія, яка в 2015 році виграла тендери на ремонт доріг на 859 мільйонів гривень, при цьому фірма вже на той момент фігурувала в 6 кримінальних виробництвах. Розслідування ведуться за фактами завищення вартості робіт, відмиванню коштів та ухилення від сплати податків. Однак, поки немає обвинувального вироку, що вступив в законну силу, ця велика компанія-підрядник може продовжувати брати участь в тендерах на ремонт доріг», – говорить юрист «Громекс» Павло Калінніков.

В даний час це вже 5 кримінальне розслідування за матеріалами «Громекс». 4 з них знаходяться у виробництві НАБУ та 1 в прокуратурі.

Раніше, як повідомляв «Ні корупції!», суд зобов’язав детективів НАБУ внести відомості до ЄРДР за інформацією щодо реєстрації Олександра Онищенка кандидатом у депутати Верховної Ради на виборах 2014 року за хабар.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», Солом’янський суд Києва зобов’язав детективів НАБУ почати розслідування порушень, які зробив народний депутат Дмитро Білоцерковець, заповнюючи свою декларацію про доходи. Правоохоронці, зокрема, повинні встановити невказані джерела доходів Білоцерковця.

Читайте також ПІДРЯДНИК ВИВІВ 100 БЮДЖЕТНИХ МІЛЬЙОНІВ НА РЕМОНТІ ДОРІГ ЧЕРЕЗ ФІКТИВНІ ФІРМИ