Через «забудькуватість» влади на Черкащині руйнується пам’ятка архітектури

 

Столітній замок графа Шувалова вартістю близько п’яти мільйонів гривень у Тальному, що у Черкаській області, попри рішення суду, досі залишається нічийним. Будівля поступово руйнується. Місце влада обіцяє врятувати пам'ятку архітектури ХІХ ст. Нині від зазіхань вандалів та грабіжників замок пильнують лише волонтери.

Кілька місцевих чоловіків позмінно протягом вже майже року безоплатно чергують у старовинній будівлі. Якби не вони, про пам’ятку архітектури уже б давно забули.

У 2015 році замок Шувалова вартістю близько п’яти мільйонів гривень перейшов у комунальну власність міста. Проте лише теоретично. Як розповідає Олексій Юрченко, міський голова Тального, тодішня влада, побоялася взяти на баланс будівлю з мільйонними боргами.

Тепер через відсутність власника замкові «не світять» жодні державні чи недержавні програми реконструкції та фінансування.

Днями про споруду згадали в обласному управлінні культури. Після виїзду на об’єкт чиновники пообіцяли зібрати спецкомісію та напрацювати механізми виходу із ситуації. Хоча, як показує досвід минулих років, у майбутнє замку важко повірити.

Як писав «Ні корупції!», для реконструкції у 2005-2006 роках було виділено майже десять мільйонів гривень. Тільки-но розпочавши, роботу практично припинили - не вистачило фінансування. Через рік реконструкцію продовжили. Та згодом роботи тут знову завмерли знову ж через — «незадовільне фінансування». За окремими даними, під час реставраційних робіт у 2006 та 2007 рр. "освоїли" майже п'ять мільйонів гривень.

2013 року пам’ятку архітектури загальнодержавного значення Мисливський замок Шувалова визнали об’єктом безхазяйного нерухомого майна. Згодом реєстраційна служба Тальнівського районного управління юстиції в Черкаській області об’єкт взяла на облік безхазяйного нерухомого майна. Після того, як мине один рік із дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі, її, за рішенням суду, мають передати  у комунальну власність.