У НАЗК проводять 100 повних перевірок е-декларацій чиновників

Національне агентство з питань запобігання корупції проводить близько 100 повних перевірок електронних декларацій чиновників і 3 тисячі спеціальних.

Про це заявив заступник голови НАЗК Руслан Радецький, передає УНІАН.

«Повна перевірка триватиме за інформацією щодо всіх доходів, рухомого і нерухомого майна ... За перевірками, які відбуваються сьогодні: їх близько ста повних і 3 тисячі - спеціальних. Результати будуть оголошені після цих перевірок», - зазначив він.

При цьому Радецький додав, що автоматична перевірка електронних декларацій чиновників не відбулася, оскільки необхідні для цього блоки програмного забезпечення системи реєстру не були розроблені.

Зараз, за словами Радецького, НАЗК передало більше 10 матеріалів в НАБУ для відкриття кримінальних проваджень за несвоєчасне подання декларацій.

Також він нагадав, що чиновників, які не встигли подати свої декларації до 1 квітня через збої системи, штрафувати не будуть.

Як повідомляв «Ні корупції!», Національне агентство з питань запобігання корупції завершило перевірку близько 3 тисяч електронних декларацій. Дані по 10 з них передано до Національного антикорупційного бюро України, а за результатами перевірки 17 складено протоколи про адміністративну відповідальність і передано до суду.

Нагадаємо, 1 квітня завершився другий етап е-декларування, який почався 1 січня 2017 року, під час якого декларації мали подати усі публічні службовці України - близько 700-800 тисяч службових і посадових осіб, які працюють в органах влади та місцевого самоврядування, у державних та комунальних установах, закладах і організаціях.

У ході першого етапу (з 1 вересня) декларації подавали вищі посадові особи та службовці середнього рівня.

Читайте також НАЗК: ЗБІЙ У РОБОТІ РЕЄСТРУ – ПОВАЖНА ПРИЧИНА НЕСВОЄЧАСНОГО ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ