Десятина на церкву? Як на Черкащині вікна у школах-садочках вставляють

Як на Черкащині вікна у школах-садочках вставляютьМайже два мільйони гривень на заміну вікон витратили протягом півроку у школах, садочках, будинках культури Кам’янського, Смілянського та частини Черкаського районів, що на Черкащині. Окремі звіти щодо кожної угоди оприлюднили на Прозорро. Прикметно, що на всю Кам’янку знайшовся лише один-єдиний ФОП, у якого міськрада закупили вікна. Та ж ситуація у районах – договір на заміну віконних блоків на 10 об’єктах підписали з одним виконавцем. У виборі, кажуть чиновники, керувалися критеріями якості та ціни. Щодо останньої, «Ні корупції!» засумнівався.

Днями Кам’янська міська рада купила десять вікон на майже 50 тисяч гривень. Звіт про укладений договір з місцевим підприємцем оприлюднили на порталі Прозорро.

Оприлюднюючи договір, замовники не додали специфікації товарів. Тож, які саме віконні конструкції мали би купити, з цього джерела не довідаємося. В інформації про предмет закупівлі читаємо: «світлопрозорі конструкції з енергозберігаючим склопакетом – вікна, …10 шт., …ДК 021:2015: 44220000-8 — столярні вироби». Як показує Єдиний закупівельний словник, під кодом 44220000-8 можуть продавати-купувати вікна, двері та супутні вироби.

Просимо конкретики безпосередньо у замовника. У відповіді на інформаційний запит «Ні корупції!» міський голова Кам’янки Володимир Тірон повідомляє, що «віконні конструкції закупляються для дошкільного навчального закладу № З «Ізумруд».

У додатках пан Тірон додає параметри вікон, їхній паспорт та технічне завдання.

Договір на купівлю цих десяти вікон підписали із ФОП Куліковський Геннадій Романович, яка зареєстрована майже 20 років тому у Кам’янці. Основним видом діяльності ФОП є роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах. Згідно з даними YouControl, йому дозволено також торгувати вроздріб у неспеціалізованих магазинах продуктами харчування, напоями, тютюновими виробами, меблями й іншими товарами для дому в спецмагазинах.

Як повідомили у Кам’янській міській раді, купують вікна для садочка саме у цього виробника, бо впевнені у хорошій якості та найкращій ціні товару.

Замовляємо такі ж вироби: тих же параметрів та з профілю вказаної у документі фірми-виробника профілю у трьох різних продавців. Найскромніша вартість таких вікон – 37 тисяч гривень, найдорожча – 48,5 тис грн.

У наданому технічному описі йдеться також про комплектацію протимоскітною сіткою. Проте чітко не вказано, скільки таких виробів має бути. Одна сітка обходиться щонайдорожче у 330 гривень.

До того ж, продавці, у яких ми замовляли розрахунки вартості потрібного товару, пропонували альтернативу – вікна з профілю іншого сучасного вітчизняного виробника, які, за словами реалізаторів, не поступаються якості вже купленим для кам’янського садочка, але дешевші загалом на 15 відсотків.

До всього, Володимир Тірон зазначив, що у «2015 та 2016 році у ФОП Куліковський Г.Р. проводилася закупівля товарів». Яких саме та на яку суму – міський голова не повідомив.

Благо, портал Є-Data більш багатослівний. Як бачимо, протягом минулого року згаданий ФОП отримав загалом 172 760 грн за вікна.

Також міськрада купувала у нього вікна у грудні 2015 за 9960 грн.

«Крім цього, у 2015 році ФОП Скічко Б.В. проводив капітальний ремонт із встановленням вікон у дошкільному навчальному закладі № 3 «Ізумруд», в 2014 році ФОП Скічко Б.В. проводив капітальний ремонт із встановленням вікон  у дошкільному навчальному закладу № 4 «Сонечко», - повідомив міський голова Кам’янки у відповіді на запит.

Відповідно до інформації, розміщеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, згаданий ФОП зареєстрований 20.08.2010 року у Кам’янці. Спектр його діяльності, згідно з поданими кодами КВЕД, доволі широкий: від монтажу водопровідних мереж до надання послуг перукарнями та салонами краси. Основне заняття, як і в його колеги, ФОП Куліковський Г.Р., - роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах.

Куліковський та Скічко є депутатами Кам’янської міської ради останнього скликання від ВО «Свобода».

Згідно з даними z.texty.org.ua, протягом жовтня-грудня минулого та з початку цього років ФОП Скічко Б.В. уклав 10 угод на 1,6 млн грн. Усі вони стосуються заміни вікон на об’єктах, які належать до бюджетної сфери Черкаського, Кам’янського та Смілянського районів.

За збігом обставин, територіально - це округ № 198, для ремонтів садочків та амбулаторій якого регулярно «вибиває» кошти народний обранець Сергій Рудик. Про що можна прочитати і на його сторінці у ФБ  та особистому сайті.

Також у ФБ Сергій Воронов, депутат Черкаської обласної ради від ВО "Свобода" повідомив про таке: «У Кам'янці нардеп із "вибитих" грошей з підрядників вимагає 10% на церкву».

Скрін зі сторінки у ФБ Сергія Воронова

Пізніше пан Воронов підтвердив «Ні корупції!» цю інформацію, яку, за його словами, почув від знайомого підрядника.

Ми розповіли лише про заміну вікон у садочках, школах, будинках культури та амбулаторії згаданих вище районів. А були ще ремонти дахів цих об'єктів та ін...

Мирослава Білецька, для "Ні корупції!"

Читайте також: ДЕПУТАТ СПРИЯЄ, АДВОКАТ ОСВОЮЄ: НА ЧЕРКАЩИНІ НАБУДУВАЛИ МАЙДАНЧИКІВ НА 1.2 МЛН ГРН.

ЗЕКОНОМИЛИ 87 ГРИВЕНЬ ТА ОБІЙШЛИ ПРОЗОРРО – ЯК У КАМ’ЯНЦІ ПЛОЩУ РЕМОНТУЮТЬ

СКАСОВАНІ ТЕНДЕРИ, РЕМОНТНИКИ З КРИМІНАЛЬНИМ МИНУЛИМ – ХТО І ЯК ЛАГОДИТЬ ДОРОГИ ЧЕРКАЩИНИ