Гендиректор «Інтерфакс-Україна»: Рівень життя в Україні знизився, а потреби у чиновників і силовиків у корупції залишилися тими ж

Український бізнес зіткнувся із серйозними економічними проблемами, проте взаємодіяти з владою стало простіше.

Про каже гендиректор «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко, коментуючи рейтинг сприйняття корупції аудиторської фірми Ernst & Young, в якому Україна посіла перше місце, повідомляє «Гордон».

«Я багато років очолюю великий колектив. Протягом останніх трьох років мені стало легше у відносинах із владою, але лише тому, що вона стала слабшою і не такою агресивною, а не більш відкритою та прозорою для бізнесу. Стало легше організаційно працювати з усіма органами влади, але економічно бізнесу наразі набагато важче», – зазначив Мартиненко.

Він акцентував на тому, що раніше влада могла в будь-який момент відібрати приватний бізнес.

«Що таке труднощі у спілкуванні бізнесу з владою? Це відчуття загрози, що постійно йде від неї. Багато років загроза нашому бізнесу з боку влади зберігалася, я її відчував. У будь-який момент хтось із великих або не дуже начальників міг вирішити: мені та чи інша бізнес-структура цікава – і все. Якими методами влада відбирала бізнес, я знаю прекрасно. Наразі такої загрози немає, але працювати стало важче через загальну економічну ситуацію в країні», – підкреслив Мартиненко.

На його думку, з часів екс-президента України Віктора Януковича корупція на центральному рівні у країні знизилася.

«Щодо того, підвищилася чи ні корупція після Януковича. Зарегульованість бізнесу, складність чи простота відносин бізнесмена з владою – це ще не корупція. Корупція – це здирництво та вимагання хабарів з боку держапарату за ті чи інші рішення. Крадіжки з бюджету – строго кажучи, теж не корупція, а саме злодійство. Але ознакою корупції може бути відсутність конкурентного середовища або спеціальні правила, щоб іноземні інвестори до цієї країни не приходили. У цьому сенсі на центральному рівні ступінь корупції в Україні знизився», – заявив Мартиненко.

За його словами, в Україні зросла корупція на місцевому рівні.

«Сьогодні немає жорсткої корупційної вертикалі, як за Януковича, яка спиралася б на самий низ (середні та малі підприємства) і піднімалася на самий верх, охоплюючи всі сторони життя й економіки. Водночас сьогодні зберігаються великі загрози для бізнесу на середньому рівні – в областях, районах, містах. Загрози з боку правоохоронних органів, місцевої влади. Рівень життя в Україні знизився, а потреби у чиновників і силовиків у корупції залишилися тими ж. Тож на місцевому рівні корупція зросла. Звісно, це не сприяє жодним інвестиціям», – резюмував Мартиненко.

Як повідомляв «Ні корупції!», Україна опинилася на першому місці за рівнем сприйняття корупції серед 41 країни Європи, Близького Сходу, Індії та Африки в дослідженні, проведеному компанією Ipsos MORI на замовлення аудиторської фірми Ernst & Young.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ГРОЙСМАН ПОЯСНИВ, ЯК УКРАЇНА ОЧОЛИЛА РЕЙТИНГ КОРУПЦІЇ В БІЗНЕСІ