Фермери застерігають, що Уряд хоче провести ваучерну приватизацію землі в Україні

Найближчим часом в Україні буде проведена земельна реформа, яка має на меті сформувати в країні цивілізований земельний ринок.

Асоціація фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) підтримує ідею запровадити ринкові відносини в аграрному секторі, але, водночас, мусить звернути увагу громадськості на окремі факти, які свідчать про намір чиновників використати реформу як прикриття для проведення власних оборудок та пограбування співвітчизників.

Про це йдеться в повідомленні Асоціації фермерів та приватних землевласників України, текст якого має у своєму розпорядженні «Ні корупції!».

«Зокрема, занепокоєння викликають наміри провести ваучерну приватизацію землі в Україні. Ми переконані, що це не сприятиме формуванню цивілізованого земельного ринку та підірве довіру населення до реформи в цілому», - стверджують в Асоціації.

За їхніми даними, в останніх матеріалах, які запропонувало МінАПК до обговорення, з’явилися згадки про наміри випустити так звані «земельні приватизаційні сертифікати», тобто фактично ті самі знайомі всім «ваучери», за допомогою яких вже одного разу було пограбовано українців.

«Очевидно, що такий механізм обрано з тією самою єдиною метою – дати можливість певним групам отримати за безцінь українську землю», - припускають фермери.

Відтак, Асоціація фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) закликає урядовців відмовитися від планів провести ваучерну приватизацію та обрати більш сучасний та прозорий механізм для приватизації тієї землі, якою наразі володіє держава.

Зі свого боку Асоціація фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) має намір пильно контролювати дії чиновників та зробити все можливе для того, аби не дати перетворити земельну реформу на черговий фарс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ОКСАНА КРИЖАНІВСЬКА: ПРО РИНОК ЗЕМЛІ, НАШЕСТЯ ІНОЗЕМЦІВ ТА «СІРІ» СХЕМИ