Звідки у заступника голови Рівнeнськоі ОДА eлeктромобіль за 25 тисяч євро

11 квітня зранку на вулиці Вербовій згорів нещодавно придбаний електромобіль заступника голови Рівненської ОДА Юрія Приварського. Чи був це підпал – з`ясовують рятувальники. «Четверта влада» вже неодноразово писала про зв`язок чиновника з рядом фірм, які часто виграють мільйони у будівельних тендерах. Сьогодні ж ми шукали зв`язок між доходами сім`ї Приварського і недешевою покупкою. 

Палаюче авто Юрія Приварського о четвертій ранку зібрало правоохоронців і рятувальників. З`ясовувати, що трапилось, прибуло навіть керівництво рівненської міської та обласної поліції.  

– Транспортний засіб був припаркований на подвір`ї будинку, де проживає сім`я. Унаслідок пожежі іномарка майже повністю згоріла. Тож, відновленню не підлягає, – розповіла прес-офіцер ГУНП у Рівненській області Ольга Ангелова. 

За повідомленням правоохоронців, електромобіль «Renault Zoe» належить приватному підприємцю, 40-річній рівнянці, а користується ним її 41-річний чоловік. Саме такий вік Юрія Приварського і його дружини.

Після наданого рятувальниками акту про пожежу, який зазначатиме ймовірну причину загоряння, правоохоронці прийматимуть відповідне процесуальне рішення. Фото ГУНП у Рівненській області

Електромобіль «Renault Zoe» 2013-го року випуску бачимо у свіжій е-декларації першого заступника голови Рівненської облдержадміністрації Юрія Приварського. Його дружина Наталія Приварська придбала автівку у грудні 2016-го. Щоправда, вартість транспортного засобу Юрій Приварський у декларації чомусь не вказує. 

На сайтах із продажу автотранспорту бачимо різні ціни на такі електромобілі. Автівку французького виробника Renault в Україні продають у ціновому діапазоні 762 – 884 тисячі гривень. 

Фото Renault Zoe (2013) зсайту www.carmagazine.co.uk

Дружина чиновника Наталія Приварська, згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, є приватним підприємцем. Займається вона наданням в оренду й експлуатацію нерухомого майна. Здає, очевидно, два приміщення: магазину, площею 44 вк.м. та ще одне у 131.2 кв.м. Цю нерухомість бачимо у деклараціях Приварського за 2014-2016 рр.

Чи вистачило б доходів від такого бізнесу на покупку дорогого авто? Ні. Принаймні, якщо оцінювати офіційні дані з е-декларації Юрія Приварського.

Наталія Приварська минулоріч мала 312 тисяч 558 гривень доходу від підприємницької діяльнсті, а Юрій Приварський – 198 тисяч гривень зарплати в ОДА. Це весь дохід сім`ї,  відображений у пункті «доходи». Плюс 8 тисяч стипeндіі доньки.

При цьому пані Приварська віддала 51 тисячу доларів кредиту. Очевидно, з 53-х тисяч доларів готівки, які у неї були у 2015-му. 

Також дружина Юрія Приварського минулоріч внесла два вклади у банк на загальну суму 180 тисяч гривень і приберегла 140 тисяч гривень готівки. Цих заощаджень вже на 8 тисяч гривень більше, ніж доходів бізнес-вумен. І не забуваймо, що Наталія Приварська ще купила електромобіль. 

Сам Юрій Приварський, крім заробітної плати, з 2014-го не декларував жодних заощаджень. Щоб купити автівку, сім`я могла б щось продати, але цього не відбулося. Не було й щедрих подарунків, наприклад, від бабусі

Детальніше про доходи Юрія Приварського – у декларації. 

Ми неодноразово телефонували Юрію Приварському, аби дізнатися, чому він не вказав вартість автомобіля, як вдалося придбати таке авто, за скільки, а також чому заощадження дружини більші за доходи і витрати. Але відповідей ми не почули. Юрій Приварський не бере слухавку за своїм мобільним номером.

Також ми пробували зв`язатися з паном Приварським через речника Рівненської ОДА Сергія Мініча. Зі слів Сергія, Приварський наразі не готовий відповісти на наші питання. 

«Четверта влада» неодноразово писала про те, що на Рівненщині є кілька груп фірм-забудовників, які розігрують між собою десятки мільйонів на місцевих тендерах. Фірми з однієї з цих груп тісно переплетені між собою і, окрім цього, пов`язані із заступником голови Рівненської ОДА Юрієм Приварським. Він ще до того, як став посадовцем, представляв інтереси цих фірм у судах.

«Четверта влада»