ВССУ заборонив судам називати окуповані території Донбасу «ДНР» і «ЛНР»

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ повідомив судам нижчих рівнів про неприпустимість використання в судових рішеннях назв «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка» стосовно тимчасово окупованих територій, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Відповідно до інформаційного листа ВССУ, іноді в резолютивній частині судових рішень містяться вказівки на те, що місце настання фактів, що мають юридичне значення (народження або смерть) відбувалося в населених пунктах т.зв. «Донецької народної республіки».

«У цьому контексті слід враховувати те, що така практика є неприпустимою, оскільки факт існування ні т.зв. «Донецької народної республіки», ні т.зв. «Луганської народної республіки» не визнається органами влади України, а в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей вводиться особливий порядок місцевого самоврядування. Вони визнані тимчасово окупованими територіями», - сказано в листі.

ВССУ доручив судам використовувати коректні формулювання для населених пунктів, що знаходяться на окупованій території, тобто без вказівки вищевказаних словосполучень.

Як повідомляв «Ні корупції!», черкаський суд визнав, що Крим – це РФ. Так, 7 березня 2017 року суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Роман Демчик у пересічній справі про встановлення факту народження дитини у рішенні вказав «місце народження м.Алушта, Республіка Крим, Російська Федерація».

«Таким чином, у судовому рішенні встановлено юридичний факт, що місто Алушта знаходиться на території Росії. У самому рішенні суд посилається на докази, які видані незаконними органами, утвореними на тимчасово окупованій території України – Автономій Республіці Крим», - написав про цей випадок нардеп Сергій Лещенко.

Своєю чергою, у суді назвали таке формулювання помилкою. І 28 березня цього року Придніпровський райсуд виніс ухвалу про виправлення допущеної описки.