ОПОРА вимагає відкритого обговорення рішень НКРЕКП щодо встановлення абонплати на газ

28 березня під час відкритого засідання Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила тарифи на послуги з розподілу природного газу для газорозподільчих підприємств, встановивши т.зв. абонплату залежно від максимальної потужності. У результаті загальна сума платежу для окремих категорій споживачів мала б зрости в 1,5-8 разів. Це спричинило хвилю громадського невдоволення.

Проте, відповідно до статті 16 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» № 1540-VIII від 22 вересня 2016 року, проекти рішень Регулятора, які стосуються питань встановлення цін (тарифів) у сфері комунальних послуг, підлягають відкритому обговоренню.

Про це йдеться в повідомленні ОПОРИ, текст якого є в розпорядженні «Ні корупції!».

Зазначені відкриті обговорення проектів рішень з питань встановлення цін (тарифів) проводять суб’єкти господарювання за місцем надання послуг, мовиться у тесті повідомлення.

За словами активістів, перед тим, як затверджувати введення абонплати на послугу з газопостачання, проект рішення потребує громадського обговорення, яке проводить кожне підприємство – надавач відповідних послуг у своєму регіоні.

«Громадянська мережа ОПОРА вимагає провести відкрите обговорення проектів рішень НКРЕКП щодо встановлення тарифів на послуги з розподілу природного газу для газорозподільчих підприємств за місцем надання послуг суб’єктами господарювання. При цьому повинні бути дотримані усі процедури, передбачені Законом про НКРЕКП, а також оприлюднене обґрунтування, що міститиме повні розрахунки всіх складових тарифів на послуги з розподілу природного газу по кожному газорозподільчому підприємству», - йдеться у повідомленні.

Крім того, Громадянська мережа ОПОРА просить НКРЕКП оприлюднити аналіз виконання тарифів по кожному газорозподільчому підприємству за 2014-2016 роки.

Як повідомляв «Ні корупції!», Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), скасувала своє рішення про введення абонплати за розподіл газу для його доопрацювання. Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні в Києві у понеділок 10 квітня.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про необхідність перегляду регулятором ухваленого рішення.

Так, Гройсман зазначив, що згідно з проведеним аналізом рішення про введення абонплати може обернутися зростанням платежів за газ для різних категорій споживачів у 1,3-3 рази, що є неприпустимим, оскільки стосуватиметься кількох мільйонів домогосподарств.

Пізніше про необхідність призупинити дію постанови про абонплату за газ заявив президент України Петро Порошенко. За його словами, має бути знайдено узгоджене рішення, що передбачало б непідвищення тарифів і поширення субсидій на всі види платежів для всіх, хто цього потребує.

Читайте також РАЙРАДА НА ВОЛИНІ ВИМАГАЄ СКАСУВАТИ АБОНПЛАТУ ЗА ГАЗ: «ОЛІГАРХИ, ПЕРЕЙШЛИ МЕЖУ ЗДОРОВОГО ГЛУЗДУ» (ОНОВЛЕНО)

В ГАЗОВУ АБОНПЛАТУ ЗАКЛАЛИ ВІДСОТОК НА КОШТОВНІ ЛІЧИЛЬНИКИ ДОНЕЦЬКОГО АДВОКАТА І ПАРТНЕРА УЧИТЕЛЯ