Кличко хоче перевірити законність забудови Сінного ринку

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до Департаменту держархбудінспекції з проханням перевірити законність забудови Сінного ринку. 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила активіст Юлія Нікітіна, інформує "Українська правда.Київ".

"Хороші ... новини по Сінному. Віталій Кличко почав діяти – попросив ДАБІ провести перевірку законності будівництва", - написала вона.

Вона відзначила, що, якщо Департамент держархбудінспекції Києва не знайде "очевидного порушення закону (містобудівні умови видані у 2013 році на земельну ділянку, яка на той момент перестала існувати)", то громада буде знати більше про те, хто саме "кришує" цю забудову.

"Якщо ж "дах" не в ДАБІ, не у Мінрегіоні і не в КМДА, то станеться дуже хороша новина: ДАБІ побачить порушення закону, відмінить містобудівні умови, а це потягне за собою скасування дозволу на будівництво, а відміна дозволу автоматично зупинить забудову", - написала Нікітіна.

Як відомо, 7 квітня мер Києва Віталій Кличко заявив, що забудовник території колишнього Сінного ринку має до 15 квітня надати інформацію про наявну дозвільну документацію. 

Скандал із забудовою колишнього ринку спалахнув ще 2015 року, коли тут почали рити котлован і забивати палі.  

Міська влада і активісти були категорично проти багатоповерхової забудови, яка б псувала вигляд центру міста.

Компанія, що виступає підрядником, запевняла, що роботи – підготовчі, а затвердженого проекту поки що немає. 

У квітні 2016 року столичне управління Нацполіції відкрило кримінальне провадження з приводу відчуження земділянки (2004 року Київрадою було передано в оренду на 10 років) за статтею "Службова недбалість". 

У вересні 2016 року Голосіївський райсуд наклав арешт із забороною відчуження на земельну ділянку колишнього ринку.  

Але вже у листопаді 2016 року на вулиці Бульварно-Кудрявській, 17, де був Сінний ринок, відновилося будівництво, а в мережі з'явився сайт з продажу квартир у майбутніх будинках.

Як повідомляв "Ні корупції!",  активісти громадської організації «Барви життя», що опікуються законністю забудови території колишнього Сінного ринку, звернулися до члена Комітету Верховної ради України з питань запобігання і протидії корупції, голови підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Ігоря Луценка із заявою про підозру в корупційних діях начальника Управління охорони культурної спадщини та заповідників Міністерства культури України Олександра Єпіфанова і заступника міністра Тамари Мазур.

Читайте також Тайны высокопоставленного чиновника Минкультуры Епифанова

Совет Минкультуры одобрил строительство 27-этажного комплекса в центре Киева

Забудова "Сінного ринку": спальний район на Львівській площі