В Омеляна подякували «Ні корупції!» за пильність і пообіцяли оприлюднити звіти

У Міністерстві інфраструктури подякували «Ні корупції!» за пильність у питанні, що стосується оприлюднення звітів про кількість запитів на публічну інформацію, що надходять до відомства.

Одначе цим самим фактично підтвердили, що самі чиновники понад півроку не заглядали на сайт у розділ «Публічна інформація».

Як йдеться в офіційній відповіді міністерства за запит «Ні корупції!», в якому ми просили чиновників надати  звіти щодо  кількості  запитів про доступ до публічної інформації, а також пояснити причини або надати підстави, чому такі звіти перестали оприлюднюватися на офіційному сайті відомства, - відповідні звіти готувалися, одначе інформація на сайті перестала оприлюднюватися через технічний збій у системі.

«Проте в журналі подій система електронного документообігу ставила позначки, що звіти завантажені», - виправдовуються підлеглі міністра інфраструктури Володимира Омеляна, фактично визнавши той факт, що ніхто з чиновників відсутність ненаповненя розділу на сайті "не помітив", тобто, туди не заглядали. 

«Дякуємо Вам за те, що помітили помилки в нашій роботі. Найближчим часом помилку буде виправлено, та звіти щодо надання публічної інформації будуть оприлюднені на сайті Мінінфраструктури", - йдеться у відповіді.

Також у відомстві надали цифри по кількості опрацьованих запитів про доступ до публічної інформації з жовтня 2016 року, тобто відтоді, коли звіти перестали оприлюднюватися на сайті.

Так, останній звіт, оприлюднений на сайті, датований вереснем 2016 року.

Додамо, що згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації», у статті 15, яка регламентує оприлюднення інформації розпорядниками, зазначається, що обов’язковому оприлюдненню підлягає інформація про систему обліку, види інформації, яку зберігає розпорядник, та звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію.

Читайте також АКТИВІСТИ ОБ’ЄДНАЛИ ЗУСИЛЛЯ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ ФІНАНСОВИХ БАР’ЄРІВ ПРИ ПОДАННІ СУДОВИХ ПОЗОВІВ У СПРАВАХ ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ