Меру Чернігова антикорупціонери не потрібні

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко не поспішає шукати і працевлаштовувати штатного антикорупціонера, який би мав реальні повноваження для здійснення перевірки фактів корупції у Чернігівській міській раді.

Нині тривають судові засідання у справі про корупційні дії голови Чернігівської міської ради Владислава Атрошенка. Його звинувачують у тому, що він не вніс вчасно та правдиво до Єдиного державного реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Так, голова Чернігівської міської ради 6 вересня 2016 року зареєстрував право власності на транспортний засіб - автомобіль Toyota Land Cruiser 200, 2016-го року випуску, вартістю 2 280 800 грн, однак повідомив про суттєві зміни у майновому стані 5 жовтня 2016 року, тобто з порушенням 10-денного строку з моменту придбання майна.

Враховуючи викладене, в діях Атрошенка В.А. вбачається корупційне адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що було складено протокол.

Факт виявили активісти міста та Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем».

А міг би виявити штатний міськрадівський корупціонер. Якби такого сміливця, звісно, знайшли...

У структурі Чернігівської міської ради є такий підрозділ - сектор аудиту та запобігання корупції. Тільки-от, підрозділ є, але він навіть не «активується» на сайті, бо жодного реального наповнення за назвою там немає.

І працівників у цьому підрозділі немає. Ба більше, і не планується. Бо чернігівська міська влада в особі міського голови Владислава Атрошенка вже навіть припинила спроби шукати собі штатних антикорупціонерів, щоб вони вишукували і перевіряли факти корупції та ще й за бюджетні кошти.

Як повідомили «Ні корупції!» у відповідь на інформаційний запит, конкурс про заміщення вакантної посади посадової особи місцевого самоврядування – завідувача сектору аудиту та запобігання корупції міської ради було розпочато на підставі розпорядження Чернігівського міського голови від 3 лютого 2016 року №35-р «про оголошення конкурсу».

У міськраді кажуть, що оголошення було і на сайті міськради, і звучало в ефірі Телерадіоагенства «Новий Чернігів».

«Ні корупції!» навіть знайшов у відкритих джерелах підтвердження – оголошення таки було.

Також, як стверджують у міськраді, документи на конкурс приймались упродовж 30 календарних днів із дня останнього оголошення, тобто по 10 березня 2016 року. Але, кажуть чиновники, бажаючих взяти участь у конкурсі не було.

А потім рішення про оголошення такого ж конкурсу міським головою більше не приймалося, і конкурс повторно не оголошувався.

Таким чином, у Чернігівській міській раді вакансії у секторі аудиту і запобігання корупції досі залишаються незаміщеними.

А між тим – це єдиний же орган, який потенційно міг би здійснювати перевірку і підтвердження фактів корупції в структурі міськради.

До слова, у міськраді навіть не потрудилися виписати штатні посадові обов’язки керівника сектору і спеціаліста, оскільки у відповідь на запит «Ні корупції!» їх так і не надали.

Тобто, ми досі навіть не можемо уявити, наскільки широкі можливості і повноваження могли би мати штатні корупціонери, або навпаки, їхня посада була би досить формальною.

Отже, виходить, що мерові Атрошенку антикорупціонер у штаті міської ради не потрібен. Мовляв, шукали – немає, більше не будемо шукати.

І хоча на сайті мерії визнають проблему корупції, але от тільки чомусь останній звіт про роботу  щодо запобігання і протидії корупції у виконавчих органах Чернігівської міськради датований першим півріччям 2014 року.

Ну, і про антикорупційні заходи Чернігівська міськрада востаннє звітувала у 2014-му.

Але з іншого боку виходить, що і місцевим антикорупціонерам також байдуже, чим займається міськрада на чолі з Атрошенком, оскільки ніхто з них на оголошену міськрадою вакансію не подавався і не збирається цього робити.

Навіть  проведення повторного конкурсу ніхто не вимагає. 

З огляду на це – просте питання до місцевих активістів і борців з корупцією: про яку ефективність своєї роботи і боротьби ви можете говорити, якщо ви навіть не можете використати офіційно даний вам шанс – офіційно контролювати діяльність Атрошенка і його чиновників, а також виявляти і перевіряти факти корупції і міськраді?

Хоча, звісно, не варто відкидати ймовірність, закладену у приказку про те, що місце сидіння визначає точку зору. І тоді вся антикорупційна боротьба зводиться до «відсиджування» на робочому місці з 9:00-ї до 18:00-ї з перервою на обід.

Так, «Ні корупції!» вже писав про те, як київські чиновники працюють антикорупціонерами на 3 тисячі гривень в місяць.

Нагадаю, ми поцікавилися звітом про піврічну роботу Управління з питань запобігань та протидії корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і з’ясували, що робота начебто йде, але при цьому статистики результатів роботи немає.

Причому, навіть на повторний запит «Ні корупції!», саме про ефективність роботи управління в цифрах, чиновники так і не спромоглися порахувати, скільки саме вони виявили фактів, які б свідчили про корупційні дії київських чиновників та службовців комунальних підприємств.

Ну, і насамкінець ще один приклад роботи столичних антикорупціонерів. І не просто антикорупціонерів, а цілої Антикорупційної ради при київському міському голові Віталієві Кличку.

Після резонансного відсторонення від посади директора КП «Міський магазин» Дмитра Торбенка через те, що він вимагав 200 тисяч гривень від директора комерційної структури за продовження роботи новорічного ярмарку, який функціонував в одному з центральних районів Києва, Київська міська державна адміністрація вже понад півроку не може провести конкурс на заміщення вакантної посади директора комунального підприємства «Міський магазин».

А знаєте, чому? Тому що Антикорупційна рада увесь цей час не може визначити і направити свого представника для участі у конкурсній комісії, яка шукатиме нового  очільника КП.

І це офіційна відповідь КМДА!

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Читайте також ТАКА «СОЛОДКА» ДЛЯ ОСВОЄННЯ БЮДЖЕТНИХ МІЛЬЙОНІВ КОМУНАЛЬНА СФЕРА МІСТА

«ЧІПЛЯЮТЬСЯ НАВІТЬ ЗА 70 НЕЗАДЕКЛАРОВАНИХ ГРИВЕНЬ». ЯК МІСЦЕВІ ЧИНОВНИКИ БОРЮТЬСЯ З КОРУПЦІЄЮ