Близько 30% тексту докторської дисертації дружини віце-прем’єра Кириленка є плагіатом – експертний висновок

Експерти Українського мовно-інформаційного фонду (УМІФ) Національної академії наук України провели логіко-лінгвістичну експертизу докторської дисертації Катерини Кириленко (дружини віце-прем'єра з гуманітарних питань В'ячеслава Кириленка) встановивши, що принаймні 30% тексту роботи є матеріалом, скопійованим у інших авторів без посилання на джерела, а рівень її мовного та стилістичного оформлення не відповідає рівню робіт на здобуття наукового ступеня доктора наук.

Про це свідчить відповідний експертний висновок, який опинився у розпорядженні DT.UA.

Як зазначає у своєму матеріалі для DT.UA Лідія Суржик, експертизу на предмет наявності в роботі плагіату та відповідності лінгвостилістичного оформлення встановленим вимогам фахівці УМІФ провели по запиту «Української федерації вчених» (лист від наукової громадськості за підписом членкора НАНУ Валерія Мазура).

Згідно з документом, в результаті лінгвостилістичного аналізу встановлено, що текст дисертації Кириленко відрізняється неоднорідністю викладу, зайвою образністю, надлишком російських лексичних кальок, а також некоректних та слабких у змістовному відношенні тверджень; містить 696 різноманітних за типом помилок; в іменах та прізвищах авторів цитованих джерел допущено 34 орфографічні помилки та 16 – фактичних.

За підсумками експертизи мовне та стилістичне оформлення дисертації Кириленко було визнано не відповідним рівню робіт на здобуття наукового ступеня доктора наук.

В той же час, в результаті аналізу на запозичення встановлено 142 фрагмента, скопійованих з робіт інших авторів. Загальний обсяг запозичень (з урахуванням синонімічних замін, вставних слів та інших авторських модифікацій) – 24323 слова (3087 рядків або близько 100 стандартних сторінок), що у відсотковому співвідношенні становить 26% для тексту обсягом 388 сторінок.

Встановлено також, що 194 джерела зі списку не мають посилань у тексті дисертації (10 з них – публікації самої Кириленко); посилання з вказівкою на сторінки мають лише 29 джерел, з яких чотири – публікації Кириленко. Все інше – перекопійовано із фрагментів робіт інших авторів.

Раніше доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри культурології факультету магістерської підготовки КНУКІМ Тетяна Пархоменко звинуватила Катерину Кириленко, дружину віце-прем'єр-міністра культури В'ячеслава Кириленка, в плагіаті дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю "теорія і методика професійної освіти".

Як повідомлялося, атестаційна колегія Міністерства освіти і науки на своєму черговому засіданні 1 липня минулого року розглянула висновок спеціалізованої вченої ради НУБіП щодо дисертації Катерини Кириленко. Незважаючи на незаперечні факти масштабного плагіату в докторській дисертації Катерини Кириленко, атестаційна колегія МОН вирішила не позбавляти її наукового ступеня доктора педагогічних наук.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше В'ячеслав Кириленко коментував звинувачення на адресу своєї дружини щодо плагіату в її дисертації як «цькування з боку окремих неадекватних осіб» за гроші.

«Тому їм байдуже, що Катерина Кириленко після власне захисту дисертації 15 жовтня 2015 року, ще тричі після усіх оскаржень публічно та успішно захистила на різних Спецрадах та Атестаційній колегії МОН текст своєї роботи», – переконував Кириленко.