Більшість співробітників компаній в Україні вважають, що корупція широко поширена в бізнес-середовищі

Незважаючи на певний прогрес у боротьбі з хабарництвом і корупцією в Європі, на Близькому Сході, в Індії та Африці (EMEIA), 51% респондентів, які брали участь у міжнародному дослідженні EY, присвяченому ризикам шахрайства в 2017 році, як і раніше вважають цю проблему широко поширеною у своїй країні.

Про це повідомляє Finance.UA з посиланням на дані дослідження «EY Fraud Survey».

Так, двадцять сім відсотків опитаних заявляють, що в їхньому бізнес-середовищі заведено використовувати хабарництво для отримання контрактів, включаючи 14% респондентів із Західної Європи. У дослідженні взяли участь 4100 представників великих компаній з 41 країни.

Дослідження показує, що 77% членів ради директорів або старших менеджерів стверджують, що вони могли б виправдати неетичну поведінку, щоб допомогти бізнесу вижити, причому кожен третій з них готовий запропонувати грошову винагороду в обмін на укладення або продовження контракту. Тим не менш, 28% респондентів вважають, що діяльність контролюючих органів позитивно вплинула на усунення неетичної поведінки, що на 4 процентних пункти вище, ніж показник дослідження 2015 року. 77% респондентів згодні з тим, що судове переслідування окремих осіб допоможе запобігти шахрайству, хабарництву і корупції серед керівників.

Що стосується України, очевидно, відсутність економічного зростання і поліпшення бізнес-клімату в комбінації з відсутністю ефективної системи покарання в нашій країні може підштовхнути бізнесменів до порушення етичних норм. Щоб допомогти бізнесу вижити, принаймні 37% респондентів готові запропонувати грошову винагороду в обмін на укладення або продовження контракту.

Незважаючи на всі зусилля, що вживаються для боротьби з корупцією в Україні, на жаль, кількість респондентів, які вважають, що хабарництво і корупція мають широке розповсюдження в країні, залишається на неприйнятно високому рівні – 88%”, – говорить Олексій Кредисов, керуючий партнер компанії EY в Україні, співголова Центру з дослідження ринків, EY Global.

За цим критерієм Україна знаходиться на найнижчих позиціях серед всіх країн-учасниць дослідження EY.

Регуляторні норми надали позитивний вплив на етичні стандарти лише 12% опитаних компаній. При цьому майже третина респондентів вірять у те, що притягнення до кримінальної відповідальності окремих працівників буде сприяти запобіганню шахрайству, хабарництву та корупції з боку керівних осіб.

Як повідомляв «Ні корупції!», у новому рейтингу Freedom House за рівнем політичних прав і громадянських свобод Україна опинилася серед «частково вільних» країн.

«У категорію «частково вільних» країн Україна потрапила за показниками щодо проведення виборів, корупції, свободи медіа та законодавства. Упродовж останніх чотирьох років Україна зробила великий прорив. Але, на жаль, Україна ще й досі намагається відновитися після корупції на найвищому рівні після усунення від влади Януковича. За корупцію так і не понесли відповідальності. Ще одна проблема в Україні, яку ми продовжує спостерігати – це політичний пресинг та напади на журналістів-критиків та медіа-організації, що погіршує ситуацію у ЗМІ», – пояснила дослідниця Freedom House Елен Аґекян.

За її словами, упродовж року ситуація в Україні не змінилася.

«Упродовж останніх трьох-чотирьох років в Україні спостерігалося покращення. Упродовж останнього року ситуація не змінилася. Ми бачили, що уряд робив багато спроб щодо запровадження реформ і боротьби з корупцією, але, на жаль, не було достатнього прогресу», – зазначає дослідниця Freedom House.

Читайте також ТІ: БЕЗКАРНІСТЬ ТА НЕДІЄВЕ ПРАВОСУДДЯ ТРИМАЮТЬ УКРАЇНУ НА КОРУПЦІЙНОМУ ДНІ

$3 ТИС ДОЛАРІВ – ТАКА ЦІНА КОРУПЦІЇ ДЛЯ КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ