Ще один пішов. Як швидко очистяться українські суди?

 

Михайло Дубенець

Вища рада правосуддя звільнила з посади суддю Канівського міськрайонного суду Черкаської області Михайла Дубенця у зв’язку з поданням його заяви про відставку. Як уже писав «Ні корупції!», цей служитель Феміди - один з десятка черкаських суддів, які кидали за ґрати черкаських євромайданівців. До всього, він свого часу виніс вирок, який неприємно вразив громадськість.

Щодо судді Дубенця Коаліція молодіжних громадських організацій "Молода Черкащина" ще у 2014 році подала заяву до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів про проведення спеціальної перевірки. Попри це, суддю відправили у відставку аж через три роки й "по-хорошому": з відповідними, передбаченими законодавством, вихідними та довічними виплатами.

Євген Вовк

Також у доробку судді Дубенця доволі гучний вирок, винесений у 2011 році у справі колеги з Дарницького райсуду Києва Євгена Вовка. Останній нажив не зовсім доброї слави у регіоні через нічну стрілянину у барі на Черкащині у 2010 році.

Як повідомляли регіональні та центральні ЗМІ, у ніч з 26 на 27 червня суддя Дарницького суду міста Києва Євген Вовк разом з дружиною влаштували сутичку у кав'ярні в селі Бобриця Канівського району на Черкащині. За інформацією журналістів, подружжя поводилося зухвало, було у стані алкогольного сп'яніння. Дружина судді хвалилася, що у неї є бойовий пістолет і їй "на все плювати". Сам суддя причепився до відвідувача, Олександра Кучі, і запропонував йому "вийти з кафе поговорити". Надворі Вовк випустив у нього всю обойму з пістолета Макарова. Після цього, за словами очевидців, суддя побив знайому Олександра, яка почула постріли і вибігла надвір. Олександра рятували у реанімації райлікарні. Одну кулю витягти з тіла так і не змогли. Чотири інші пройшли навиліт.

Чим завершилася справа, «Ні корупції!» з'ясовував у компетентних органів.

На наш запит щодо цього випадку в Генеральній прокуратурі України відповіли, що системний облік злочинів, зареєстрованих до 20.11.2012, здійснювався Міністерством внутрішніх справ України. Оскільки зазначені у запиті події мали місце у 2010 році, звертатися потрібно до МВС.

У свою чергу, у слідчому управлінні Головного управління Національної поліції в Черкаській області повідомили, що 27.06.2010 о 02.00 год. до Канівського міськвідділу міліції від Вовк Є.І. надійшло повідомлення про те, що він в с. Бобриця, Канівського району біля кафе-бару застосував зброю. Того ж дня, як стверджують в ГУ Нацполіції області, до міліції надійшло ще одне повідомлення від працівників Канівської центральної районної лікарні (ЦРЛ) про те, що до них з тілесними ушкодженнями звернувся той же пан Вовк.

«В подальшому, матеріали за вказаними зверненнями направлено до прокуратури Черкаської області, які до колишнього Канівського МВ УМВС України в Черкаській області, не поверталися», - пояснив у відповіді на інформзапит «Ні корупції!» Валентин Кожухівський, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Черкаській області.

У прокуратурі області повідомили, що вироком Канівського міськрайонного суду від 01.06.2011 року К та Л (тобто Олександра Кучу та його знайомого Володимира Лисенка – Ред.) визнано винними. Їх засудили за ч. 2 ст. 296 КК України.

"Вирок суду в апеляційному та касаційному порядку не перевірявся і набрав законної сили", - зазначили у прокуратурі Черкаської області.

Хоча є інформація, що обвинувачений мав намір позиватися в апеляційному порядкові. Але про подальші судові розгляди цієї справи інформації не знаходимо.

Ознайомитися із версією подій, викладеною у Канівському суді, яка суттєво відрізняється від викладеної за рік до цього у ЗМІ, можна за посиланням.

Відомо, що суддя досі працює у Дарницькому райсуді. Це видно зі списків працівників суду, а також цей факт підтвердила у відповіді на запит нашого видання заступник голови Дарницького райсуду Ірина Набудович.

Щодо зброї, з якої стріляв суддя, в Дарницькому райсуді поінформували, що не мають інформації "щодо наслідків погодження відповідними компетентними органами видачі суддям дозволів щодо зброї", в тому числі, і щодо Вовка Євгена Ігоровича.

Є інформація, що у 2013 році Вища рада юстиції винесла догану судді Дарницького районного суду м. Києва Вовкові Євгену за вчинення дисциплінарного проступку. Встановлено, що суддя не вжив заходів щодо розгляду справи протягом встановленого законом терміну.

Крім цього, після інциденту на Канівщині Вища рада правосуддя (ВРП) запевнила громадськість, що як тільки вину Євгена Вовка буде доведено належним чином, його одразу ж звільнять за порушення присяги. Однак, як бачимо, ВРП не довелося вдаватися до таких радикальних дій.

В декларації за 2015 рік Євген Вовк показує суддівську зарплату, київську квартиру у 80 квадратів, якою 50 на 50 володіють дружина та донька,  та дві автівки – ДЕУ Ланос 2008 р.в., придбану у 2015 році за 145 тис. грн., та Хонду Аккорд 2006 р.в., придбану у 2010 році невідомо за скільки.

фрагмент декларації Євгена Вовка за 2015 рік

Декларація судді Вовка за 2016 рік майже не відрізняється від попередньої. Єдине, що тепер привертає увагу, це  безслідне зникнення з документів Хонди Аккорд 2006 р.в...

Фрагмент декларації Євгена Вовка за 2016 рік

Наприкінці минулого року «Ні корупції!» повідомляв про справу черкаського судді-стрілка. Поки прокуратура області вже майже рік розслідує його справу, суддя подався у відставку. Верховна Рада відпустила його з миром, а також із непоганими вихідними та довічними виплатами.

Мирослава Білецька, для "Ні корупції!"