Президент: Результати голосування у Європарламенті за «безвіз» – визнання глибини реформ в Україні

Європейський парламент проголосував за надання громадянам України права безвізових подорожей до країн Євроcоюзу.

«Безвіз» матиме чимале практичне значення для багатьох громадян. Майже три мільйони українців вже отримали чи зараз одержують біометричні паспорти, необхідні для безвізових поїздок. Лише за 2016 рік українці понад 15 мільйонів разів перетнули державний кордон з країнами ЄС.

Про це йдеться у зверненні Президента щодо рішення Європейського парламенту про надання безвізового режиму для громадян України, текст якого розміщений на офіційному інтернет-представництві Глави держави.

«Але рішення Європарламенту – це значно ширше, ніж вільні подорожі і свобода пересування. Це – ще більші гордість за українське громадянство та привабливість українського паспорту. Це – символ приналежності України до спільного європейського цивілізаційного простору. Це яскравий маркер того, що Україна – частина об’єднаної Європи, від Лісабона до Харкова, і ми поділяємо спільні цінності. Це свідчення стратегічної правильності нашого європейського вибору, успішності та безповоротності нашого курсу на інтеграцію до Європи.

І нарешті, сьогоднішнє голосування – це визнання Європейським парламентом глибини наших реформ. Нагадаю, що план наших дій із досягнення критеріїв, необхідних для візової лібералізації, складався майже з півтораста пунктів. І вони всі – виконані! Такі нововведення, як електронне декларування статків можновладців, чи створення нових та реформування старих антикорупційних органів, стали можливими завдяки реалізації саме цього плану», - йдеться у заяві Президента.

Читайте також ЄВРОПАРЛАМЕНТ ПРОГОЛОСУВАВ ЗА БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ ДЛЯ УКРАЇНИ

БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ З ЄС МОЖУТЬ ВІДІБРАТИ, ЯКЩО БУДЕ РЕВАНШ КОРУПЦІЇ