Меру Покровська повідомили про підозру через недостовірні відомості в е-декларації

Слідчим відділом прокуратури Донецької області спільно із Управлінням СБУ в Донецькій області повідомлено про підозру в декларуванні недостовірної інформації міському голові м. Покровська.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області.

В рамках розслідування кримінального провадження встановлено, що мер, будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції заповнив та подав щорічну декларацію про доходи за 2015 рік.

Разом з тим, знаючи, що він зобов’язаний відображати повну та достовірну інформацію в усіх розділах декларації, діючи умисно, вніс у щорічну декларацію завідомо недостовірні відомості.

Зокрема, міський голова, маючи на меті приховання реально отриманих доходів, наявних грошових активів та фінансових зобов’язань, не вказав у поданій щорічній декларації за 2015 рік відомості про отримані ним доходи. Таким чином вчинив дії щодо внесення недостовірних відомостей у декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».

«На підставі зібраних доказів міський голова обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України (декларування недостовірної інформації). Вирішується питання щодо обрання міському голові запобіжного заходу», - повідомили в прокуратурі.

Як повідомляв «Ні корупції!», 18 листопада 2016 року було порушене кримінальне провадження стосовно Требушкіна за статтями 368-2 (незаконне збагачення) і 366-1 (декларування недостовірної інформації).

Слідство встановило, що подружжя Требушкіних має десять банківських рахунків, на які протягом 2015-2016 років їм незаконно перераховувались 3,28 млн грн. Перекази здійснювали особи, які займаються підприємницькою діяльність на території Донецької області, здебільшого у Мирнограді (раніше – Димитрів), Покровську та Краматорську.

Зокрема, встановлено такий епізод: 1 квітня цього року під час чергової сесії Красноармійської міської ради рідному брату Требушкіна Олексію, який є депутатом цієї міськради, було змінено цільове призначення ділянки 0,07 га з житлової на комерційну забудову для будівництва торгівельного центру і кафе, а також надано на 22 роки в оренду суміжну ділянку 0,27 га. Інвестор, який виступив на вказаній сесії і розповів, що готовий вкласти в будівництво близько 1 млн доларів, у подальшому перерахував меру Требушкіну 150 тис грн.

Слідство встановило, що меру активно допомагає його охоронець. Зокрема, в останнього є банківський рахунок, на який протягом липня 2016 року було перераховано для Требушкіна 500 тис. грн. 6 грудня суд надав слідчому прокуратури Донецької області доступ до рахунку охоронця мера.

Руслан Требушкін у період із 1994 по 2010 роки працював директором різних приватних підприємств. З 12.11.2010 по 12.11.2014 – займав посаду Димитрівського міського голови Донецької області (на час обрання був членом Партії регіонів). З 03.12.2015 по теперішній час він працює Покровським міським головою.

Требушкін відомий тим, що в лютому 2014 року возив до Києва гуманітарну допомогу для «Беркута». Крім того, він назвав «хунтою» владу, що прийшла після Майдану: «Реальність є такою, що сьогодні наші мирні жителі піддаються фізичному знищенню, а стоїть за цим та хунта, яка захопила владу і розв’язала війну проти українського народу».

У декларації за 2015 рік Требушкін вказав цінне рухоме майно на загальну суму 795 тис. грн (батути, ювелірні вироби і шуби), автомобіль Skoda Superb 2013 року випуску вартістю 320 тис. грн, а також 193 тис грн доходу у 2015 році (83 тис грн його зарплата, 93 тис грн доходу від підприємництва його дружини Вікторії Требушкіної та 17 тис грн допомоги при народженні дитини). Крім того, Вікторія Требушкіна тримає ще 10 тис грн в банку.