Україна найгірше виплачує компенсації за рішеннями ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини у 2016 році присудив позивачам проти України 1,2 млн євро "справедливої компенсації".

Про це йдеться у звіті Комітету міністрів Ради Європи, повідомляє "Європейська правда".

Для порівняння, у 2015 році ця сума склала 966 тисяч євро. Протягом 2013 року Україна програла за позовами в ЄСПЛ майже 33 млн євро, у 2014 році – маже 7,7 млн євро.

В 2016 році Україна дотрималася термінів оплати в 20 справах і виплатила компенсацію після встановленого терміну у 16 справах.

Станом на 31 грудня 2015 року у 213 справах все ще очікується підтвердження виплат, а в 166 з них підтвердження оплати немає більше шести місяців після закінчення зазначеного терміну.

Це найвищий показник серед усіх країн, які потрапили до звіту, тобто практично кожне п’яте рішення ЄСПЛ, після якого платіж не був сплачений вчасно, було українським.

Для порівняння, у 2015 році Україна вчасно заплатила компенсацію у 23 справах (в 2014 році - всього в 5 справах). 168 рішень очікували підтвердження оплати (з них 135 більше шести місяців після встановленого строку).

Як повідомляв «Ні корупції!»,  Європейський суд з прав людини за позовом правозахисника зі Львова Олега Вєренцова виніс перше в історії Україні рішення у справі про заборону мітингів і переслідуванні їх учасників. Так, ЄСПЛ присудив виплатити правозахиснику грошову компенсацію за незаконний арешт у розмірі 6 000 євро.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», після такого рішення Європейського Суду український суд, який раніше виніс правозахиснику незаконне рішення, скасував його і також присудив грошову компенсацію.

Читайте також УПОВНОВАЖЕНИЙ КАБМІНУ В ЄСПЛ КУПИВ КВАРТИРУ ЗА 1,2 МЛН ГРН