Неефективна робота судів заважає антикорупційній реформі – дослідження

Найбільшою перешкодою для досягнення кінцевої мети — забезпечення невідворотності покарання за корупцію — залишається судова система.

Такого висновку дійшли автори аналітичного дослідження «Оцінка виконання Антикорупційної стратегії: досягнення та проблеми», що охопило період з грудня 2016 року по лютий 2017 року, йдеться на сторінці НАБУ у Фейсбук.

Серед конкретних проблем, з якими стикаються Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура при розгляді справ та клопотань у судах, автори дослідження зокрема зазначають наступні: судді призначають значно менший розмір застав, ніж завдані збитки від корупційних зловживань; не визнають деякі зібрані матеріали як докази; затягують розгляд справ з різних причин (неможливість сформувати колегію з трьох суддів зі стажем роботи від 5 років, самовідводи, передання справ до інших судів).

При цьому деякі справи, розслідуванні НАБУ, очікують початку розгляду вже більше 10 місяців.

Як приклад неефективної діяльності судової системи зокрема вказується засідання з обрання запобіжного заходу голові Державної фіскальної служби у Солом’янському райсуді, що тривало більше чотирьох діб.

У підсумку дослідники рекомендують проаналізувати на державному рівні відповідність положень Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів Антикорупційній стратегії, забезпечити їх узгодження та імплементацію.

«Оцінка виконання Антикорупційної стратегії: досягнення та проблеми» є спільним проектом «Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції Києво-Могилянської академії ACREC та ГО «Антикорупційний штаб». Дослідження здійснювалося у 2 етапи: аналіз виконання завдань, прописаних у Державній програмі на виконання Антикорупційної стратегії на 2014-2017 рр. (210 завдань) та запитування необхідної інформації у відповідальних установ; експертне опитування методом глибинного неструктурованого інтерв’ю представників громадських організацій та органів державної влади для визначення проблем, що залишаються актуальними у сферах здійснення антикорупційних заходів.

«Два роки потому, aбо Який стан справ з антикорупційною боротьбою насправді». Що було зроблено за два роки реалізації державної антикорупційної політики, читайте ТУТ

«Ні корупції!» повідомляв, що раніше глава нинішнього Верховного Суду України Ярослав Романюк заявив, що створення антикорупційних судів недоцільне.

Своєю чергою, як також повідомляв «Ні корупції!», директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що поява в Україні Спеціалізованого антикорупційного суду підвищить ефективність боротьби з топ-корупцією в Україні.

Читайте також ЄС ЗАКЛИКАЄ ЯКНАЙШВИДШЕ СТВОРИТИ АНТИКОРУПЦІЙНІ СУДИ В УКРАЇНІ

ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ «ЗАРУБАЛА» ЗАКОН ПРО АНТИКОРУПЦІЙНІ СУДИ