У столиці водії маршруток блокують Київську ОДА та обіцяють спалити автобус

Вранці, 5 квітня, десятки маршрутних таксі заблокували територію біля будівлі Київської облдержадміністрації на площі Лесі Українки. Водії вимагають від влади не знижувати плату за проїзд, повідомляє УНІАН.

Кілька десятків маршруток знаходяться перед парканом біля Київської ОДА.

Протестувальники принесли покришки і розклали на сходах біля входу в будівлю обладміністрації. За їх словами, акція буде безстроковою.

Також протестувальники намагалися встановити намет під адміністративною будівлею, а правоохоронці перешкоджали її установці, в результаті чого почалася сутичка.

Своєю чергою, як повідомляє Gazeta.ua протестувальники погрожують спалити автобус у центрі міста.

Крім того перевізники Київщини вимагають відшкодовувати перевезення пільговиків, а ще - боротися з нелегальними перевізниками і розподіляти маршрути на конкурсній основі.

«Ми вимагаємо прозорості в розподілі маршрутів між водіями. Позбавляють роботи тих, хто пропрацював близько 20 років. А віддають місця не зрозуміло кому. З нами не укладають договорів щодо перевезення пасажирів пільгових категорій. За це відповідальні заступник глави ОДА Олександр Савченко та в. о. начальника управління інфраструктури Київської ОДА Олег Манушевич. Вимагаємо їхньої відставки», - сказав голова асоціації автоперевізників Київщини Віталій Ареф'єв.

«У нас забирають маршрути. Нас не попереджають про конкурси на розподілення маршрутів або зовсім не проводять. На наші маршрути виїжджають інші автобуси нелегальних перевізників з дешевшим проїздом. Конкуренція між підприємцями має бути, але чесна», - розповів Юрій, водій маршрутки №316, яка курсує з Борисполя до столичної станції метро Лівобережна.

Якщо чиновники обладміністрації не відреагують, протестувальники пообіцяли звернутися до Президента.

Як повідомляв «Ні корупції!», з 21 січня у приміських маршрутах Київщини різко виросла ціна проїзду - до 12-15 гривень за поїздку, тобто на 40%. Підняли вартість проїзду і по містах-супутниках.

Деякі громади Київщини вже перекривали трасу, оскільки не вважають підняття ціни виправданим. Також активісти обіцяли вдатися до таких заходів повторно, якщо влада не відреагує на ситуацію.

Також, як повідомляв «Ні корупції!»,  Київська обласна державна адміністрація вимагала від автоперевізників повернути вартість проїзду в громадському транспорті до рівня, який був перед різким здорожчанням в січні.

Крім того влада Київщини ініціювала створення траспортного підприємства для перевезення пасажирів.

Читайте також У КОНОТОПІ ПЕРЕВІЗНИКИ, ЯКІ ХОТІЛИ ВОЗИТИ ПАСАЖИРІВ ПО 5 ГРИВЕНЬ, ТЕПЕР ЇХ ВОЗЯТЬ ПО 2,5 ГРИВНІ

ЗМОВЧАТИ ПРО НЕЗАКОННІСТЬ І, ВРЕШТІ, УЗАКОНИТИ…