Поки Україна призупинила розслідувати справу щодо Володимира Боделана, він бігає по Барселоні

Колишнього голову ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області Володимира Боделана, що очолював відомство під час подій 2 травня 2014 року, коли в місті загинуло 48 осіб (більшість – унаслідок пожежі в Будинку профспілок), оголошено в міжнародний розшук.

Посадовця підозрюють у кримінальному правопорушенні – залишення людей у небезпеці (ч.3 ст. 135 КК України). Але це не заважає Боделану проживати в Іспанії і навіть давати звідти рекомендації, які кращі маршрути для бігу. Цією інформацією екс-МНСник поділився на сторінці в соцмережі.

У відповіді Нацполіції України на запит журналіста «Ні Корупції!» сказано, що Володимир Боделан повідомлений про підозру у злочині, але він зміг утекти. Наразі екс-посадовця об’явлено у міжнародний розшук, а досудове розслідування призупинено.

У березні Володимир Боделан  опублікував у фейсбуці кращі маршрути для бігу в Барселоні, де, вочевидь, він і проживає, не дуже побоюючись українських правоохоронців.

 

Слід нагадати, що 2 травня 2014 року рятувальники дісталися до місця пожежі майже через годину після виклику, хоча їх частина розташована на відстані кількасот метрів. 

Це викликало обурення серед громадян: активісти неодноразово, зокрема, саме Боделана звинувачували у великий кількості загиблих під час пожежі. В той же час цей факт не завадив колишньому посадовцю працювати до завершення свого контракту - його звільнили лише у вересні 2014 року. Врешті-решт, по подіях 2 травня провадження  стосовно Володимира Боделана відкрили аж 11 квітня 2016 року, але він зумів вийти сухим із води - втік. Якщо його провину було б доведено, то посадовець міг би загриміти в тюрму на термін від 3 до 8 років.

А 23 березня Печерський районний суд Києва прийяв рішення про затримання Володимира Боделана.