НАЗК: збій у роботі Реєстру – поважна причина несвоєчасного подання декларації

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) схвалило рішення про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про це йдеться на сайті НАЗК.

Згідно з документом, НАЗК визнає поважною причиною несвоєчасного подання декларації неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Період неналежного функціонування Реєстру визначатиметься на підставі інформації адміністратора системи, тобто Державного підприємства “Українські спеціальні системи”.

«Отже, при здійсненні контролю щодо своєчасності подання декларацій та/або вирішенні питання щодо необхідності складання протоколу про адміністративне правопорушення уповноважені особи НАЗК врахують факт неналежного функціонування Реєстру», - йдеться у повідомлення НАЗК.

Як повідомляв "Ні корупції!", Національне агентство з питань запобігання корупції обіцяло не карати тих, хто не встигне вчасно подати електронну декларацію через збої в роботі системи е-декларування.

Так, 30 березня, члени НАЗК схвалили за основу проект рішення, згідно з яким декларанти звільняються від адміністративної відповідальності, якщо вони до 1 квітня не зможуть подати свою е-декларацію через збої в роботі системи.

Однак 31 березня, як також повідомляв «Ні корупції!», на засідання НАЗК, яке скликала голова Агентства з питань запобігання корупції Наталя Корчак, не прийшли члени НАЗК Руслан Рябошапка та Руслан Радецький, відтак рішення про визнання збоїв роботи реєстру поважною причиною для неподачі декларацій до 1 квітня не було ухвалене.

Читайте також ЕФЕКТИВНІСТЬ РОБОТИ НАЗК: ПОДАНО ПОНАД МІЛЬЙОН ДЕКЛАРАЦІЙ, ПЕРЕВІРЕНО 3 ТИСЯЧІ, ПЕРЕДАНО ДО НАБУ – 10